banner-nexus-6pBohatú rodinu zariadení internetového giganta obohatil aj nadupaný WiFi router. Vo svete informačných technológií nájdeme mnoho výrobcov, ktorí sa zameriavajú primárne len na tento segment a Google to určite nebude mať ľahké. Spoločnosť však chce zaujať dokonalým softvérom a unikátnymi funkciami. 

Router svojim dizajnom elegantne zapadne do každej domácnosti. V strede po celom obvode operuje LED pásik, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri ovládaní routra. Zďaleka najlepšou vlastnosťou je schopnosť analyzovať pripojené zariadenia a pomocou samoučiaceho cloudového algoritmu dokáže router bezchybne posielať packety pre špecifické zariadenie. Google Wifi router analyzuje sieťovú komunikáciu každých 150 milisekúnd, čím dokáže bezprostredne poskytnúť dokonalú odozvu.

google-wifi-router-oficialne-3

TIP: Google Chromecast Ultra oficiálne

Ovládanie a nastavenie je dostupné cez aplikáciu, pričom minimalistický dizajn si však vyžiadal aj negatíva. Medzi hlavné patrí len jeden Ethernet port. Napájanie prebieha cez USB Type-C a cenovka tohto zariadenia sa zastavila na 155 € pre základnú verziu a variant s väčším dosahom vás vyjde už na 267 €.

google-wifi-router-oficialne-1

Asi sa zhodneme, že tento router určite nie je pre náruživých „sieťarov“, ktorým by chýbala podrobnejšia konfigurácia a väčšia kontrola. WiFi router od Googlu si však určite nájde fanúšikov, ktorí ocenia inovatívne zmýšľanie inžinierov aj v tejto oblasti.

TIP: Google Home je smart reproduktor a domáci asistent v jednom, ktorý ťa dostane!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom