Teraz čítate
Google Wifi router ponúka inteligentnú správu zariadení a minimalistický vzhľad

banner-nexus-6pBohatú rodinu zariadení internetového giganta obohatil aj nadupaný WiFi router. Vo svete informačných technológií nájdeme mnoho výrobcov, ktorí sa zameriavajú primárne len na tento segment a Google to určite nebude mať ľahké. Spoločnosť však chce zaujať dokonalým softvérom a unikátnymi funkciami. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Router svojim dizajnom elegantne zapadne do každej domácnosti. V strede po celom obvode operuje LED pásik, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri ovládaní routra. Zďaleka najlepšou vlastnosťou je schopnosť analyzovať pripojené zariadenia a pomocou samoučiaceho cloudového algoritmu dokáže router bezchybne posielať packety pre špecifické zariadenie. Google Wifi router analyzuje sieťovú komunikáciu každých 150 milisekúnd, čím dokáže bezprostredne poskytnúť dokonalú odozvu.

google-wifi-router-oficialne-3

TIP: Google Chromecast Ultra oficiálne

Ovládanie a nastavenie je dostupné cez aplikáciu, pričom minimalistický dizajn si však vyžiadal aj negatíva. Medzi hlavné patrí len jeden Ethernet port. Napájanie prebieha cez USB Type-C a cenovka tohto zariadenia sa zastavila na 155 € pre základnú verziu a variant s väčším dosahom vás vyjde už na 267 €.

google-wifi-router-oficialne-1

Asi sa zhodneme, že tento router určite nie je pre náruživých „sieťarov“, ktorým by chýbala podrobnejšia konfigurácia a väčšia kontrola. WiFi router od Googlu si však určite nájde fanúšikov, ktorí ocenia inovatívne zmýšľanie inžinierov aj v tejto oblasti.

TIP: Google Home je smart reproduktor a domáci asistent v jednom, ktorý ťa dostane!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
80%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.