banner-nexus-6p
Tohtoročná najväčšia konferencia technologického giganta Google skončila predstavením hneď niekoľkých inteligentných zariadení. Okrem smartfónov sme sa dočkali aj oficiálneho predstavenia Google Home, ktorý bol poodhalený už v máji tohto roka na Google I/O konferencii.

Google Home je technologický skvost, ktorý spraví vašu domácnosť inteligentnejšou. Vďaka svojmu estetickému a jednoduchému dizajnu, ladným tvarom a krivkám perfektne zapadne do akéhokoľvek interiéru. Google Home vie napríklad prehrávať skladby cez YouTube Music, Spotify, Pandora, Google Play Music, TuneIn a iHeartRadio, upozorniť vás na najnovšiu epizódu vášho obľúbeného programu na Netfilx, či upokojiť vás v priebehu hádky (nevtipkujeme). Inteligentného asistenta aktivujete známou frázou: „OK, Google“, a následne môžete Google Home vysloviť názov skladby, ktorú chcete prehrať. Ak si náhodou nepamätáte presný názov skladby, Google Home je natoľko inteligentný, že vám ju pomôže vyhľadať napríklad v nejakom filme.

google-home-oficialne-1

Rozhovorom s Google Home sa naozaj nemusíte hanbiť a požiadať ho môžete napríklad aj o vyhľadanie čohokoľvek, čo normálne vyhľadávate na Google. Google Home vám povie, ako dostať škvrny z koberca alebo koľko je 18% z 92.

google-home-oficialne-4

Inšpirovaný dizajnom „pohárov na víno“ a „sviečok“, Google predstavuje svojho inteligentného hlasového asistenta ako centrum domácnosti zajtrajška. Google Home môžete použiť na diaľkové ovládanie inteligentných domácich spotrebičov od rôznych výrobcov ako je Nest, Philips a Samsung, rovnako ako aj najnovšieho Chromecastu. Tento smart reproduktor a asistent v jednom prichádza aj s novou funkciou s názvom „Môj deň“, ktorá vám pomôže udržať prehľad o všetkých vašich úlohách na konkrétny deň, a tiež poskytne vám relevantné informácie o počasí, dopravnej situácii a iných udalostiach.

google-home-oficialne-2

Google Home je aktuálne k dispozícii na predobjednávku za cenu 129 amerických dolárov, čo je v prepočte približne 115 €, pričom dostupnosť je zatiaľ obmedzená na americký trh. Zariadenie príde v 7 farbách – mango, morská, fialová, grafitová, karbónová, snežná biela a medená.

google-home-oficialne-3

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom