banner-nexus-6pDnešný event Googlu priniesol pre technologického nadšenca veľmi plodné 2 hodiny, počas ktorých nám gigant predstavil množstvo nových zariadení. Jedným z nich je aj nová generácia slávneho Chromecastu. Ak náhodou neviete, ako presne Chromecast funuje, jedná sa v podstate o zariadenie, ktoré streamuje obraz cez WiFi.

Chromecast Ultra je po dizajnovej stránke veľmi podobný minuloročnému modelu, no viditeľnou zmenou je predná strana so zakomponovaným logom Google. Tým najhlavnejším vylepšením je však natívna podpora prenosu 4K videa. Google ďalej uviedol, že zariadenie bude schopné prenášať obraz z tých najslávnejších multimediálnych služieb, ako je Netflix, Vudu alebo Filmy Google, ktoré dostanú podporu 4K obsahu už v novembri.

Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

chromecast-ultra-features-google-2016-1000x563

V podpore sa nachádza samozrejme aj slávny YouTube, pričom nespornou výhodou je možnosť prehrávania zatiaľ len veľmi málo rozšírených HDR videí. Aj keď zrovna nevlastníte televízor so 4K rozlíšením, videá sa vám budú prenášať 1,8-krát rýchlejšie oproti minulej generácii. Na tele zariadenia je aj Ethernet port pre tých, ktorí majú problémy s WiFi pripojením. Toto vskutku jedinečné streamovacie zariadenie si rozhodne nájde množstvo fanúšikov.

chromecast-ultra-google-2016-foto1

Tí si ho budú môcť kúpiť od 15. novembra najprv v USA, no neskôr bude nasledovať ďalších 15 krajín. Žiaľ, Slovensko medzi nimi nie je a ani sa neočakáva oficiálny predaj u nás. Cena bola stanovená na 69 dolárov, teda 62 €.

TIP: Google Pixel a Pixel XL oficiálne

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom