Fotoaparáty v smartfónoch Google Pixel 2 a Pixel 2 XL nepochybne patria k tým najlepším a dokážu zhotoviť perfektné snímky. Darmo sa mnohí výrobcovia snažia pridávať svojim modelom sekundárne objektívy, pretože nové Pixely ich dokážu tromfnúť aj s jediným fotoaparátom. Nová dvojica smartfónov od Googlu uchváti sociálne siete ešte kvalitnejšími fotografiami, ktoré im bude závidieť nejeden konkurent.

Pri predstavení nových Google Pixel smartfónov 2. generácie ostali mnohí prekvapení, že sa spoločnosť nerozhodla do nich implementovať duálne hlavné fotoaparáty. Príčina tejto voľby sa však prejavila neskôr, keď aj s jediným snímačom tieto Pixely konkurenciu hravo porážali. Za všetko vďačia najmä špičkovému softvéru, ktorý dokáže aj so „single“ objektívom vytvoriť skvelý „bokeh“ efekt. Navyše sa Google rozhodol kvalitu fotiek týchto smartfónov ešte viac zdokonaliť. Vďaka tomu sa tak stanú dokonalým prostriedkom pre všetkých, ktorí radi zaplavujú sociálne siete nádhernými fotografiami. Že tomu stále neveríš? Tak si potom nenechaj ujsť nasledujúcich 6 dôvodov, prečo je tomu tak.

K vytvoreniu fotografie v režime „Portrét“ vôbec netreba 2 fotoaparáty. Druhá generácia Pixel smartfónov to dokonalo zvláda aj s jedným objektívom.

Režim „Portrét“ sa stáva čoraz obľúbenejším nástrojom pre vytváranie profesionálne vyzerajúcich fotografií len pomocou smartfónov, ktoré dokážu pozadie za objektom jemne rozmazať. Jedinečný „bokeh“ efekt tak snímkam pridáva vzhľad, akoby boli fotografované kvalitnou zrkadlovkou. Pridaním softvérových vylepšení sa spoločnosti podarilo dosiahnuť špičkovú kvalitu fotiek, ktoré týmto modelom môže závidieť nejeden konkurent. Apple síce v novom iPhone X ponúka aj možnosť stmavenia pozadia za objektom, no stále ide iba o funkciu v beta testovaní. Jednoznačným víťazom spomedzi všetkých je tak rozhodne Google Pixel 2.

Google Pixel 2 a Pixel 2 XL patria medzi najlepšie fotomobily, a to aj napriek jedinému objektívu.

Zobraziť celú galériu (5)
YouTube/HardwareCanucks

Nenechaj si ujsť
Skvelý Portrait mód z Google Pixel 2 už môžeš využiť aj na ďalších Androidoch

Pre vytvorenie tzv. „bokeh“ efektu poväčšine využívajú výrobcovia smartfónov 2 objektívy, no Google si pohodlne vystačí s jedným na každej strane nových smartfónov. Nový Samsung Galaxy Note 8, či iPhone X, spolu s iPhonom 7 Plus a 8 Plus, síce ponúkajú skvelé duálne fotoaparáty, no tie poráža v Pixeloch 2. generácie iba jeden snímač so skvelými softvérovými úpravami. Tie sa stali natoľko obľúbené, že sa mnohí vývojári odhodlali ich priniesť aj pre ďalšie smartfóny. Kvality tohto fotoaparátu potvrdili aj mnohé nezávislé testovania, ktoré označili Google Pixel 2 a Pixel 2 XL ako najlepšie fotomobily na trhu.

Rozhoduje tiež cena. Google ponúka svoje smartfóny za výhodnejšie ceny ako konkurencia.

Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Pominúc ostatné jedinečné vlastnosti tých najlepších smartfónov sa nový Pixel 2 a jeho väčší brat stávajú v prémiovej triede jednými z najdostupnejších modelov. Na Slovensku sa menší Pixel 2 v 64 GB verzii predáva za približne 788 € a XL variant s rovnakou pamäťou stojí zhruba ešte o 100 € viac. Zatiaľ čo sa mnohí konkurenti uchýlili k sklenenej konštrukcii, táto dvojica si zachovala obľúbený hliník spracovaný v modernom dizajne. V porovnaní s ostatnými vlajkovými loďami od Samsungu, alebo Apple tak záujemca získa za nižšiu cenu skutočne perfektný smartfón prémiovej triedy.

Vyhráva dokonalá podpora, najnovšie aktualizácie a softvérové vylepšenia.

Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot / Youtube

Nenechaj si ujsť
Týchto 5 dôvodov ťa možno presvedčí, prečo je Google Pixel 2 lepší ako iPhone X

Mnohí zvyknú smartfóny od Googlu prirovnávať k iPhonom spoločnosti Apple, a to kvôli ich čistému operačnému systému, ktorý neobsahuje žiadne dodatočné úpravy. Aj vďaka tomu sú tak nové Pixely 2. generácie často aktualizované na najnovšie verzie Androidu a dostávajú tiež stále aktuálne bezpečnostné záplaty. Poslednou verziou, na ktorej tieto smartfóny bežia, je Android 8.0 Oreo. Čoskoro však do týchto smartfónov zavíta aj nový systém digitálneho priblíženia a funkcia HDR+. Používatelia sa tak môžu neustále tešiť na aktualizácie, ktoré im ako prvým prinesú všetky novinky zahrnuté v novej verzii Androidu.

Neobmedzeným úložiskom pre fotografie nepohrdne nikto.

Ukladanie snímok do cloudových služieb sa už stalo bežnou záležitosťou a Google používateľom jeho Pixelu 2 a Pixelu 2 XL ponúka pre fotografie nekonečne veľké úložisko. Aplikácia „Google Fotky“ navyše obsahuje užitočné možnosti pre rýchle zdieľanie a editovanie vytvorených snímok. Behom chvíle tak používateľ dodá fotkám viac svetla, upraví farebnú škálu, kontrast, alebo ďalšie aspekty, ktorými svoje zábery vylepší.

To najlepšie len príde. Google pripravuje významnú aktualizáciu, ktorá kvalitu fotografií týchto smartfónov posunie na ešte vyšší level.

Fotoaparát v 2. generácii nových Pixelov bol doteraz z časti „obmedzený“, no Google sa chystá vypustiť umelú inteligenciu, ktorá sa so zachytenými fotografiami vyhrá do najmenších detailov. Táto novinka sa bude sústreďovať pre zdokonalenie snímok vytvorených pre sociálne siete ako Facebook, Instagram, Snapchat, ale aj WhatsApp. Aplikácii fotoaparátu v týchto smartfónoch tak čoskoro pribudne nový digitálny zoom a HDR+ režim. Všetko bude mať na starosti čip Visual Core vybavený umelou inteligenciou.

Doteraz bola táto možnosť v aplikácii fotoaparátu nových Pixelov „zamknutá“, no Google ju používateľom už čoskoro sprístupní. Týmito vylepšeniami tak snímky z týchto smartfónov na sociálnych sieťach rozhodne medzi všetkými vyniknú. Kombinácia umelej inteligencie, digitálneho zoomu a režimu HDR+ sa postará o vytvorenie skutočne kvalitných fotiek, ktoré ocenia aj skúsení fotografi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom