Banka mBank zverejnila prvé štatistiky o používaní služby Google Pay na Slovensku jej klientmi. Google  túto možnosť bezkontaktného platenia mobilom na Slovensku uviedol 28. februára, boli sme vôbec prvou krajinou, ktorá dostala inovovanú službu s pôvodným názvom Android Pay.

Najväčšia internetová banka na Slovensku mBank vo svojej správe uvádza, že v priebehu prvých dvoch týždňov si Google Pay stiahlo na Slovensku rovnaké množstvo ľudí ako za rovnaké obdobie v Čechách. Celkovo má ísť o približne 3300 používateľov, pričom počas prvého dňa si svoju kartu do Google Pay pridalo hneď 2000 klientov mBank. Aj keď bol teda nástup bezkontaktnej platby mobilom od Google približne rovnaký v Čechách aj na Slovensku, správanie používateľov v týchto krajinách sa výrazne líši.

Česi používajú Google Pay častejšie, v priemere ide o 6,36 transakcií na kartu. Na Slovensku je to za prvé dva týždne 4,38 platieb. V objeme transakcií sú rozdiely ešte väčšie a vyplýva z nich, že míňame oveľa viac. V priemere odišlo z jednej karty na Slovensku cez bezkontaktné platby mobilom 222 €, u našich susedov je táto hodnota približne polovičná.

Slušný rozbeh

Celkovo tak klienti mBank minuli cez Google Pay u nás približne 750-tisíc eur. Momentálne službu využíva približne dvojnásobný počet českých používateľov, no míňajú len o čosi viac, celkovo 797-tisíc eur. Google Pay tak na Slovensku prežíva veľmi slušný rozbeh a potvrdzuje, že bezkontaktné platby sú u nás veľmi obľúbené.

Nenechaj si ujsť
Google oficiálne spúšťa na Slovensku Google Pay. Toto je všetko, čo o tejto službe musíš vedieť

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom