banner-galaxy-a3-a5Vyzerá to tak, že obľúbené Mapy od Google budú čoskoro ešte o niečo užitočnejšie. Pri voľbe destinácie ťa totiž upozornia, či je stav parkovísk dobrý, alebo horší.

Parkovanie na niektorých miestach je pre vodičov nočná mora, ktorá by už čoskoro mohla skončiť. V najnovšej beta verzii Google Máp našli používatelia novú užitočnú funkciu. Pri voľbe destinácie sa vedľa času a počtu kilometrov zobrazí aj znak parkovania, ktorý má za úlohu informovať o náročnosti parkovania. Pokiaľ je náročnosť ľahká alebo stredná, ikona sa zobrazí v modrej farbe a pokiaľ je parkovacích miest málo, ikona používateľa upozorní výstražnou červenou farbou.

google-mapy-beta-parkovanie-1
zdroj fotografie: Business Insider

TIP: V boji proti Apple chce Google napraviť niektoré z veľkých nedostatkov, ktorými trpia Android smartfóny

Jedinou nevýhodou je, že Mapy o stave parkovacích miest nebudú informovať v reálnom čase. Znamená to teda, že nebudeš vedieť, koľko parkovacích miest je voľných práve teraz, ale aký zvykne byť priemerný stav. Ukazovateľ stavu parkovania bude k dispozícii najmä na verejných miestach, akými sú reštaurácie, letiská alebo obchody. Či už ide o výlety, nákupy, alebo odbehnutie na kávu, veľa ľudí má problém nájsť si parkovacie miesto.

google-mapy-beta-parkovanie-2 zdroj fotografie: Business Insider

Podľa informácií zápchy v mestách priemerne zapríčiňujú ľudia hľadajúci parkovacie miesto. Jeden výskum tiež tvrdí, že hľadaním parkovacieho miesta ľudia zbytočne najazdia až 1.5 milióna kilometrov a spotrebujú 180 tisíc litrov paliva ročne. Táto funkcia je zatiaľ v testovacej fáze a už čoskoro ju môžeme očakávať aj v oficiálnej aplikácii. Ak si teda niekedy budeš plánovať výlet alebo návštevu mesta, odporúčame ti vždy pred odchodom nájsť vhodné parkovanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP