Približne tri roky dozadu zažívali inteligentné technológie označované pojmom wearables skutočne skvelé obdobie. To však už dávno pominulo a v podstate jedinými produktami tohto zamerania, ktorým sa ako-tak darí aj v súčasnosti, sú rôzne športové náramky či inteligentné hodinky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Myšlienka za všemožnými nositeľnými zariadeniami však rozhodne nebola zlá, práve naopak. Tieto výrobky nás totižto mali svojim spôsobom donútiť k tomu, aby sme menej času trávili bezcieľnym hladením do smartfónov. Okrem toho sme vďaka nim mali vykonávať veľké množstvo rôznych úkonov inteligentnejšie a zároveň jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Na týchto zásadách si zakladá aj nová bunda s názvom Jacquard, ktorej výrobu zabezpečuje známa odevná spoločnosť Levi´s v spolupráci s Google.

zdroj fotografie: Clausette

Tento nesmierne zaujímavý kúsok oblečenia má v sebe všité vodivé vlákna, ktoré reagujú na akýkoľvek pohyb. Záznamy o týchto pohyboch sú následne odosielané do smartfónu skrz Bluetooth. Tieto vlákna sú okrem iného vodeodolné, čiže sa nemusíš obávať ich znehodnotenia pri prudkom daždi či praní. Inteligentná bunda taktiež obsahuje akýsi náramok, ktorý v sebe zoskupuje všetky dôležité elektronické komponenty. Ten je taktiež vodeodolný, no pred praním ho výrobca odporúča z odevu dať dole. Podľa oficiálneho vyjadrenia sa Jacquard dostane medzi prvých záujemcov až túto jeseň.
zdroj fotografie: Sportswear-international

Nenechaj si ujsť
Tieto ručne vyrobené smart hodinky poháňa Windows 98 a minipočítač Raspberry Pi

S najväčšou pravdepodobnosťou za to môže zatiaľ nedokončená aplikácia, ktorá je funkčná len na 50 %. Cena tohto inovatívneho gadgetu činí 330 €, čo za riflovú bundu rozhodne nie je málo. Na druhú stranu však po prečítaní nasledovných riadkov iste uznáš, že sa o takú úplne obyčajnú bundu nejedná. Pomocou nej môžeš rýchlo prepínať skladby v Spotify či aktualizovať súčasnú polohu v Google Mapách. Jacquard podporuje tri gestá, ktoré sa dajúupraviť podľa vlastného vkusu. Google nevylúčil ani neskoršie pridanie väčšieho množstva užitočných funkcií, ktorých by sme sa mali dočkať už na jeseň so spomínanou aktualizáciou aplikácie a oficiálnym začiatkom predaja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]