Ak nová Nokia 3310 pre teba nie je dostatočnou dávkou nostalgie, potom ťa možno zaujmú tieto ručne vyrobené hodinky. Nejde však, samozrejme, o hodinky, ktoré by si dennodenne nosil, ale skôr o malý technologický experiment.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kým smart hodiniek s operačným systémom Android Wear už relatívne veľa a Apple má taktiež svoje Apple Watch, Microsoft sa touto nositeľnou technikou venuje len okrajovo. Technologickému nadšencovi pod prezývkou Lord_of_Bane z webu 314REACTOR sa podarilo zostrojiť naozaj netradičné inteligentné hodinky. Ide o akúsi skladačku dotykového displeja a minipočítača Raspberry Pi Model A+. Hodinky sú ale na nosenie kvôli veľkým rozmerom dosť nepraktické a ani výkonu ani zďaleka nemajú na rozdávanie.

smartwatch
zdroj fotografie: 314REACTOR

nenechaj si ujsť
Toľko luxusu pokope si ešte nevidel! Spoločnosť Gresso to skúša s prémiovou verziou Nokie 3310

Zariadenie pôsobí nostalgicky najmä vďaka takmer 20-ročnému operačnému systému Windows 98. Ten je spustený pomocou virtualizačného softvéru QEMU. Na tomto hardvéri by sa dali spustiť aj novšie verzie Windowsu, napríklad Windows XP, no už 98-čka bežala veľmi pomaly. Ako displej je použitý 2.4-palcový dotykový panel a celé „hodinky“ poháňa slušná 1000 mAh batéria.

smartwatch
zdroj fotografie: 314REACTOR

Ak by sa o tomto počine chcel dozvedieť viac, poprípade si ho aj zostrojiť, určite zamier na túto stránku, kde nájdeš kompletný návod aj zoznam potrebných komponentov.

zdroj fotografií: 314REACTOR

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.