Sony PlayStation na svojej čerstvej konferencii State of Play predstavilo najväčšie prichádzajúce hity a prezentácia priniesla množstvo trailerov aj zaujímavých odhalení. K najväčším patrí potvrdenie príchodu dvojice veľkých PlayStation exkluzivít aj na zariadenia PC.

Bude to mať háčik

PC hráči sa už čoskoro dočkajú staršej interaktívnej hororovky Until Dawn z roku 2015, ktorá dorazí vo vylepšenej podobe. Spoločne s Until Dawn sa na PC pozrie aj vydarená exkluzivita God of War Ragnarök, ktorá bude vydaná už v septembri tohto roka.

Hráči s môžu tešiť na tradičné vylepšenia ako odomknutý framerate, možnosť využiť upscaling či podporu širokouhlých monitorov. Hráči sa majú na čo tešiť – Ragnarök je jednou z vôbec najlepších PlayStation exkluzivít.

Vydanie God of War Ragnarök potvrdzuje nedávné zákulisné špekulácie o príchode ďalšej silnej značky na PC, aj keď v tomto prípade sa to nezaobíde bez kontroverzie. Potvrdené totiž bolo, že na hranie Ragnarök na PC bude potrebné prihlásenie pod účtom PlayStation Network, takže hráči v približne 180 krajinách sveta budú mať smolu.

FonTech / Sony

Vyžadovanie PSN prihlásenia viedlo k veľkej vlne kritiky už pri tohtoročnom akčnom hite Helldivers 2, následkom čoho herná spoločnosť svoje rozhodnutie zvrátila. PSN účet je potrebný aj pri hraní online režimu v nedávno vydanej PC verzii Ghost of Tsushima.

Nová stratégia prinesie zmeny

Hlavným problémom je, že PSN nie je dostupná vo veľkej časti svetových krajín, Európu nevynímajúc. Služba chýba napríklad v pobaltských krajinách, Srbsku či Bosne a Hercegovine. Aj na Slovensku bola PSN prestavená výrazne neskôr ako v ostatných krajinách, výsledkom čoho množstvo hráčov ešte aj dnes využíva české účty.

 God of War Ragnarök sa na PC dostane 19. septembra, čo je po vydaní v novembri 2022 doposiaľ najrýchlejšie pridanie PlayStation exkluzivity aj na PC. Novinka však neprichádza ako veľké prekvapenie. PlayStation pod novým vedením sa snaží maximalizovať zisky a herná spoločnosť sa vyberá novým smerom. Multiplayerové a live-service tituly chce vydávať na PC v rovnakom čase ako na PlayStation, pri exkluzivitách pre jedného hráča zostane zachované vydanie len na PS konzolách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú