banner-iphone-7Spoločnosť Google nedávno predstavila svoje dva nové smartfóny, Pixel a Pixel XL. Neskôr sa síce ukázalo, že ich vyrába HTC, no to nie je až tak podstatné. Jednoznačne sa jedná o špičkové zariadenie, ktoré výkonom len tak niečo neprekoná, teda aspoň vo „svete“ Androidu.

V prípade noviniek ide o jasnú konkurenciu iPhonov 7. generácie. Cenovka Pixelov sa taktiež približuje tej Appláckej“, no rozdiel je hlavne v použitom hardvéri. Oba smartfóny softvérového giganta poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 821. Dopĺňa ho operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Apple iPhone 7 Plus je osadený procesorom A10 Fusion, ktorý tiež ponúka štyri jadrá s frekvenciou 2,34 GHz. Na druhej strane má iPhone 7 Plus o 1 GB RAM menej ako Pixel XL a ponúka 3 GB operačnú pamäť. Nesmieme však zabúdať, že iOS dokáže robiť  aj so slabším hardvérom zázraky.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Papierovo to vyzerá na celkom vyrovnaný súboj. Bohužiaľ, hneď pri single-core teste dostal Pixel XL od svojho protivníka riadne naložené. Kým Pixel XL so Snapdragonom 821 dosiahol len 1648 bodov, iPhone 7 Plus trhol až 3045 bodov. Ružovo to nevyzeralo ani pri multi-core teste. Tu dosiahol Google Pixel XL 4121 bodov, kým iPhone 7 Plus až 5260. V tomto benchmarku teda smartfón od Googlu pohorel.

google-pixel-ceny

TIP: V tejto čínskej inštitúcii budete mať problémy len preto, že vlastníte iPhone 7

Neznamená to, že v reálnom svete nemôže byť Pixel rýchlejší. Nesmieme zabúdať, že ide len o syntetické testy s orientačnou výpovednou hodnotou o výkone. Naviac, aj keď oba smartfóny používajú ARM architektúru procesora, miešame jablká s hruškami. iOS sa ako operačný systém vždy od Androidu výkonovo odlišoval. Je to ako porovnávať Windows a Linux na rovnakom hardvéri a čudovať sa, prečo sú výsledky benchmarkov odlišné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom