banner-iphone-7Spoločnosť Google nedávno predstavila svoje dva nové smartfóny, Pixel a Pixel XL. Neskôr sa síce ukázalo, že ich vyrába HTC, no to nie je až tak podstatné. Jednoznačne sa jedná o špičkové zariadenie, ktoré výkonom len tak niečo neprekoná, teda aspoň vo „svete“ Androidu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V prípade noviniek ide o jasnú konkurenciu iPhonov 7. generácie. Cenovka Pixelov sa taktiež približuje tej Appláckej“, no rozdiel je hlavne v použitom hardvéri. Oba smartfóny softvérového giganta poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 821. Dopĺňa ho operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Apple iPhone 7 Plus je osadený procesorom A10 Fusion, ktorý tiež ponúka štyri jadrá s frekvenciou 2,34 GHz. Na druhej strane má iPhone 7 Plus o 1 GB RAM menej ako Pixel XL a ponúka 3 GB operačnú pamäť. Nesmieme však zabúdať, že iOS dokáže robiť  aj so slabším hardvérom zázraky.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Papierovo to vyzerá na celkom vyrovnaný súboj. Bohužiaľ, hneď pri single-core teste dostal Pixel XL od svojho protivníka riadne naložené. Kým Pixel XL so Snapdragonom 821 dosiahol len 1648 bodov, iPhone 7 Plus trhol až 3045 bodov. Ružovo to nevyzeralo ani pri multi-core teste. Tu dosiahol Google Pixel XL 4121 bodov, kým iPhone 7 Plus až 5260. V tomto benchmarku teda smartfón od Googlu pohorel.

google-pixel-ceny

TIP: V tejto čínskej inštitúcii budete mať problémy len preto, že vlastníte iPhone 7

Neznamená to, že v reálnom svete nemôže byť Pixel rýchlejší. Nesmieme zabúdať, že ide len o syntetické testy s orientačnou výpovednou hodnotou o výkone. Naviac, aj keď oba smartfóny používajú ARM architektúru procesora, miešame jablká s hruškami. iOS sa ako operačný systém vždy od Androidu výkonovo odlišoval. Je to ako porovnávať Windows a Linux na rovnakom hardvéri a čudovať sa, prečo sú výsledky benchmarkov odlišné.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
64%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.
  • Ivann

    Predrazena kravina cely Pixel XL. Nielen, ze je skareny ale aj extremne predrazeny. Ziadna slava sa nekona. Nie som apple fun, ale za toto by som nedal ani 200 Eur. Google slapol extremne vedla este k tomu aj jednou nohou a so zalepenymi ocami. Ak napisem nieco otrasne, co tento fon prezentuje, tak len dlho budem hladat pre neho este otrasnejsiu konkurenciu.

    • marek7610

      Davam za pravdu. Fakt nič hnusnejšie som nevidel. Ešte aj nezname čínske shity vypadajú lepšie. Isto sa bude jednať o výkonny smartfón, no ale tá cena je na smiech. OnePlus 3 vedie! 399 eur a super fónik. Toto je hnus: Google Pixel ?