Mnoho technologických fanúšikov a médií sa momentálne sústreďuje na výstavu spotrebnej elektroniky CES 2018 v Las Vegas. Na nej spoločnosti predvádzajú hromadu noviniek, s ktorými sa tento rok a v budúcnosti možno budeme stretávať častejšie. 

Hneď po skončení tejto veľkej udalosti sa ale pozornosť presunie na MWC 2018 v Barcelone, na ktoré ani nebudeme dlho čakať. Začína totiž už 26. februára a končí 1. marca.

Samsung nebude chýbať

Spoločnosť Samsung dnes navyše oznámila veľkú novinku. Tejto udalosti sa síce zúčastňuje pravidelne, no tento rok na nej predstaví aj novú smartfónovú vlajkovú loď. Galaxy S9/S9+ teda uvidíme počas jedného zo štyroch dní na prelome februára a marca. To je dokonca skorší termín ako dostal minulý rok Galaxy S8/S8+. Informáciu oznámil prezident smartfónového biznisu Samsungu, DJ Koh.

galaxy s9
Zobraziť celú galériu (0)
Twitter / Benjamin Geskin

Predstavenie sa odohralo v marci na samostatnej konferencii a predaj začal v apríli. Teraz ale predstavenie prebehne zrejme už vo februári a v marci by mohol byť spustený predaj. Koh okrem toho oznámil, že budúci rok by sme konečne mohli vidieť aj prvý skladateľný smartfón od Samsungu. Pre výrobcu momentálne predstavuje najväčší problém UX a ešte nejaký čas potrvá, kým ho dotiahne k dokonalosti.

Nenechaj si ujsť
Poznáme špecifikácie a možné pamäťové konfigurácie pre Samsung Galaxy S9. Bude to beštia

samsung galaxy x
Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / IndVideos /YouTube

Zopár slov zaznelo aj o virtuálnom asistentovi Bixby. Koh oznámil, že nová verzia Bixby 2.0 príde ešte tento rok a v roku 2020 sa už bude nachádzať na každom zariadení od Samsungu. „Mnoho spoločností má AI kompetenciu, no mnohým chýba hardvérová kompetencia. My sme síce začali trochu neskôr ako ostatní, ale sme presvedčení, že pre spotrebiteľov ponúkneme tie najlepšie skúsenosti,“ dodal Koh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom