Mnoho technologických fanúšikov a médií sa momentálne sústreďuje na výstavu spotrebnej elektroniky CES 2018 v Las Vegas. Na nej spoločnosti predvádzajú hromadu noviniek, s ktorými sa tento rok a v budúcnosti možno budeme stretávať častejšie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hneď po skončení tejto veľkej udalosti sa ale pozornosť presunie na MWC 2018 v Barcelone, na ktoré ani nebudeme dlho čakať. Začína totiž už 26. februára a končí 1. marca.

Samsung nebude chýbať

Spoločnosť Samsung dnes navyše oznámila veľkú novinku. Tejto udalosti sa síce zúčastňuje pravidelne, no tento rok na nej predstaví aj novú smartfónovú vlajkovú loď. Galaxy S9/S9+ teda uvidíme počas jedného zo štyroch dní na prelome februára a marca. To je dokonca skorší termín ako dostal minulý rok Galaxy S8/S8+. Informáciu oznámil prezident smartfónového biznisu Samsungu, DJ Koh.

galaxy s9

Predstavenie sa odohralo v marci na samostatnej konferencii a predaj začal v apríli. Teraz ale predstavenie prebehne zrejme už vo februári a v marci by mohol byť spustený predaj. Koh okrem toho oznámil, že budúci rok by sme konečne mohli vidieť aj prvý skladateľný smartfón od Samsungu. Pre výrobcu momentálne predstavuje najväčší problém UX a ešte nejaký čas potrvá, kým ho dotiahne k dokonalosti.

Nenechaj si ujsť
Poznáme špecifikácie a možné pamäťové konfigurácie pre Samsung Galaxy S9. Bude to beštia

samsung galaxy x

Zopár slov zaznelo aj o virtuálnom asistentovi Bixby. Koh oznámil, že nová verzia Bixby 2.0 príde ešte tento rok a v roku 2020 sa už bude nachádzať na každom zariadení od Samsungu. „Mnoho spoločností má AI kompetenciu, no mnohým chýba hardvérová kompetencia. My sme síce začali trochu neskôr ako ostatní, ale sme presvedčení, že pre spotrebiteľov ponúkneme tie najlepšie skúsenosti,“ dodal Koh.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.