Po mnohých špekuláciách o nadchádzajúcich vlajkových lodiach S-línie od Samsungu ostali zmätení aj fanúšikovia spoločnosti. Nie každý zdroj je spoľahlivý, a tak treba brať niektoré informácie s nadhľadom. Posledná nádielka správ z Číny hovorí o pamätiach, s ktorými príde na svet nový Samsung Galaxy S9 a S9+. 

Vianočný čas rýchlo pominul a rovnakým tempom sme sa dostali aj do roka 2018, v ktorom si pre nás výrobcovia smartfónov pripravujú ďalšie skvelé novinky. Výnimkou nebude samozrejme ani kórejský Samsung, ktorý nám čoskoro odhalí nové prémiové modely Galaxy S9 a S9+.

Dlho očakávaná premiéra

Nestane sa tak na aktuálnej konferencii CES 2018, ale túto dvojicu si pre nás výrobca odloží na MWC 2018. Podľa doterajších správ by si oba kúsky mali zachovať tvár predchodcov. Samsung tak mal urobiť len malé dizajnové zmeny, no podstatnejšia časť vylepšení sa bude nachádzať v útrobách. Tam by si podľa všetkého mohol miesto nájsť nový Snapdragon 845, ktorý bude kooperovať s rôzne veľkými operačnými pamäťami RAM. U menšej S9-ky má Samsung staviť na operačnú pamäť RAM o kapacite 4 GB, pričom interná pamäť bude dosahovať kapacitu 64 a 128 GB.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Nenechaj si ujsť
Samsung zverejnil detaily nového procesoru, ktorý má poháňať Galaxy S9. Sľubuje 2-násobný výkon

Jej súrodenec s prívlastkom „Plus“ ponesie ešte o 2 GB RAM pamäte naviac. Navyše mu k 64 a 128 GB úložisku pribudne aj variant s vnútornou pamäťou  na úrovni 256 GB. A dokonca je vraj v pláne aj verzia s 512 GB kapacitou, žiaľ, len pravdepodobne len pre vybrané trhy. Informácie o pamäťových konfiguráciách Samsungu Galaxy S9/S9+ ale neboli stále oficiálne potvrdené.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Túto dvojicu by od seba mala okrem rôzne veľkých pamätí deliť aj zadná stena, ktorá vo väčšom súrodencovi ponesie duálny fotoaparát. Menšia S9-ka sa tak zrejme zaobíde len s jediným objektívom, no pozitívnou správou v oboch prípadoch môže byť lepšie umiestnenie snímača odtlačkov prstov. Do premiéry, ktorá sa bude konať o pár týždňov, ale ostáva ešte trocha času a s ním môžu prísť ďalšie detailnejšie informácie, a to aj priamo od výrobcu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom