Po mnohých špekuláciách o nadchádzajúcich vlajkových lodiach S-línie od Samsungu ostali zmätení aj fanúšikovia spoločnosti. Nie každý zdroj je spoľahlivý, a tak treba brať niektoré informácie s nadhľadom. Posledná nádielka správ z Číny hovorí o pamätiach, s ktorými príde na svet nový Samsung Galaxy S9 a S9+. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vianočný čas rýchlo pominul a rovnakým tempom sme sa dostali aj do roka 2018, v ktorom si pre nás výrobcovia smartfónov pripravujú ďalšie skvelé novinky. Výnimkou nebude samozrejme ani kórejský Samsung, ktorý nám čoskoro odhalí nové prémiové modely Galaxy S9 a S9+.

Dlho očakávaná premiéra

Nestane sa tak na aktuálnej konferencii CES 2018, ale túto dvojicu si pre nás výrobca odloží na MWC 2018. Podľa doterajších správ by si oba kúsky mali zachovať tvár predchodcov. Samsung tak mal urobiť len malé dizajnové zmeny, no podstatnejšia časť vylepšení sa bude nachádzať v útrobách. Tam by si podľa všetkého mohol miesto nájsť nový Snapdragon 845, ktorý bude kooperovať s rôzne veľkými operačnými pamäťami RAM. U menšej S9-ky má Samsung staviť na operačnú pamäť RAM o kapacite 4 GB, pričom interná pamäť bude dosahovať kapacitu 64 a 128 GB.

Nenechaj si ujsť
Samsung zverejnil detaily nového procesoru, ktorý má poháňať Galaxy S9. Sľubuje 2-násobný výkon

Jej súrodenec s prívlastkom „Plus“ ponesie ešte o 2 GB RAM pamäte naviac. Navyše mu k 64 a 128 GB úložisku pribudne aj variant s vnútornou pamäťou  na úrovni 256 GB. A dokonca je vraj v pláne aj verzia s 512 GB kapacitou, žiaľ, len pravdepodobne len pre vybrané trhy. Informácie o pamäťových konfiguráciách Samsungu Galaxy S9/S9+ ale neboli stále oficiálne potvrdené.

Túto dvojicu by od seba mala okrem rôzne veľkých pamätí deliť aj zadná stena, ktorá vo väčšom súrodencovi ponesie duálny fotoaparát. Menšia S9-ka sa tak zrejme zaobíde len s jediným objektívom, no pozitívnou správou v oboch prípadoch môže byť lepšie umiestnenie snímača odtlačkov prstov. Do premiéry, ktorá sa bude konať o pár týždňov, ale ostáva ešte trocha času a s ním môžu prísť ďalšie detailnejšie informácie, a to aj priamo od výrobcu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]