Dátum predstavenia očakávaného Samsungu Galaxy S8 sa pomaly blíži a na povrch sa tak dostávajú ďalšie informácie. Tentokrát sa jedná o kapacitu batérie väčšieho modelu S8 Plus. O ňom sa hovorí, že môže priniesť rovnako veľký akumulátor ako mal v minulom roku nechválne známy model Galaxy Note 7.

Len nedávno sa diskutovalo o batériách novej Galaxy S8-čky, ktoré vraj mali prísť s kapacitami 3250/3750 mAh v závislosti od verzie. Tieto tvrdenia však teraz vyvracajú nové správy. Podľa nich dostane menšia S8-čka batériu o veľkosti 3000 mAh a model „Plus“ prinesie batériu s rovnakou kapacitou ako minuloročný model Note 7, teda 3500 mAh. Toto rozhodnutie má byť podľa oficiálneho zdroja finálne. Samsung sa tak mal rozhodnúť po mnohých testoch, ktoré preukázali, že 3500 mAh batéria je pre Galaxy S8 Plus vhodnejšia.

Samsung Galaxy S7 edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Továreň na výrobu Samsung batérií do Galaxy Note 7 zachvátili plamene

Ostáva len dúfať, že bude aj bezpečná. Problémy s novými batériami by však nemali nastať, nakoľko si Samsung urobil „poriadok“ vo svojej dcérskej firme Samsung SDI a dokonca vymenil jedného z ďalších dodávateľov batérií. Čínskeho výrobcu ATL po novom nahradí japonská firma Murata Manufacturing. Keďže nové Galaxy S8-čky v dvoch veľkostiach uvidíme už o niekoľko týždňov, z domovskej Kórei sa začali šíriť správy o pripravovanom začiatku masovej výrobe. Tá sa vraj má spustiť už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom