Spoločnosti Samsung nehoria len phablety Galaxy Note 7 a vlajkové lode z rady S, ale po novom dokonca aj továrne. Jednu z nich dnes v Číne zachvátili plamene.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Továreň patriaca pod Samsung SDI nachádzajúca sa v severnej Číne je zodpovedná za dodávku batérií pre smartfóny značky Samsung a vyrábali sa v nej aj batérie pre dnes už mŕtvy Galaxy Note 7. Včera v ranných hodinách sa zo strechy začal šíriť čierny dym, ktorý na fotografiách vyzerá dosť hrozivo. Našťastie však požiar nebol tak závažný ako vyzerá a podarilo sa ho uhasiť celkom rýchlo. Pri incidente sa ani nikto nezranil a spôsobené boli len menšie materiálne škody.

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung továreňzdroj fotografie: Forbes

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 sa na novej reálnej fotografii predvádza s takmer bezrámikovým displejom aj 3,5 mm audio jackom

Samsung potvrdil, že produkciu batérií to neovplyvnilo, pretože požiar sa nachádzal na mieste s odpadom a výrobná linka teda nebola ovplyvnená. Požiare tovární vo východnej Ázii nie sú až tak nezvyčajné udalosti. V roku 2014 horela továreň na výrobu plošných spojov v meste Anseong, Južná Kórea. V roku 2011 zasa spôsobila chyba vo ventilačnom systéme masívny výbuch v továrni Foxconn, ktorý v tej dobe vyrábal iPady 2. Podobný prípad sa stal aj začiatkom minulého roka, keď horel hlavný montážny závod Foxconn pre iPhony v Číne. Dúfajme, že batérie pre novú vlajkovú loď Galaxy S8 už budú v poriadku a Samsungu sa konečne podarí „skrotiť“ požiare a výbuchy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
19%
Neznášam to
6%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.