Dlho očakávaná premiéra ďalšej vlajkovej lode Samsungu je vzdialená len pár týždňov. Doteraz sa vynárali rôzne informácie a špekulácie o možnej výbave tejto novinky, ktorá bude jedným z najlepších smartfónov tohto roka. Samsung pre Galaxy Note 9 už týždne pred jeho premiérou spustil webovú podporu s odpoveďami na rôzne otázky.

Internetová podpora pre smartfóny má používateľom pomôcť zorientovať sa v ich novom kúsku a riešiť prípadné problémy, či otázky zákazníka. Samostatné sekcie na stránkach výrobcov tak každému dokážu pomôcť pri prenose dát zo starého smartfónu, informovať o záruke, alebo servise. Samsung však teraz spravil nečakaný krok, keď takúto podporu na svojom webe spustil pre ešte nepredstavenú vlajkovú loď.

Nepredstavený Samsung už má svoju internetovú podporu

Model Galaxy Note 9 bude mať svoj veľký deň už 9. augusta, no výrobca preň v niektorých krajinách spustil stránky podpory a pomoci. Tam už teraz teda môžeme nájsť odpovede na otázky ohľadom bezdrôtového nabíjania, DualSIM funkcionality, či využívaní emailu v ešte nepredstavenom nástupcovi Note 8-ky. Samsung takýto web zatiaľ spustil v Nórsku, Dánsku, Francúzsku a vo Fínsku.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 príde aj vo verzii s 512 GB úložiskom. Neujde sa však všetkým

Na týchto stránkach sa žiaľ zatiaľ nedozvedáme nič o oficiálnej podobe, či výbave budúceho kráľa phabletov. Výrobca by ale podľa všetkého veľké dizajnové zásahy robiť nemal, no vylepší samotný hardvér smartfónu. Dostane sa tak na nový, ešte výkonnejší procesor s veľkou operačnou RAM pamäťou. Nových možností sa dočká aj hlavný duálny fotoaparát. Ten by mal vo svojej výbave privítať variabilnú clonu, ktorú poznáme z modelov Galaxy S9/S9+. Okrem toho sa pred pár dňami objavili tiež správy, že veľké zmeny zasiahnu aj stylus tohto smartfónu.

Ikonické pero S Pen tak podľa posledných informácií malo prejsť najväčšími vylepšeniami doteraz a ponúkne ešte viac možností. Certifikácia FCC odhalila, že toto príslušenstvo dostane aj podporu pre Bluetooth pripojenie. To môže byť využité pri niektorej z nových funkcií pera. Samsung tak aj v prípade modelu Galaxy Note 9 môže staviť skôr na vylepšenia interných komponentov a funkcií, než na dizajnovú revolúciu. Viac sa však dozvieme už počas oficiálnej premiéry začiatkom augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom