Kórejský Samsung ukázal svoju novú vlajkovú loď zo sveta smartfónov len prednedávnom, no do oficiálneho predaja sa ešte nedostala. Vynaliezaví Číňania, ktorým zrejme duševné vlastníctvo a práva značky nič nehovoria, už stihli vytvoriť kópiu Galaxy Note 9 s poriadnymi nepresnosťami.

V obľube čínskych výrobcov smartfónov je nielen produkovať zaujímavé a neraz aj poriadne vybavené modely za skvelé ceny, ale aj kopírovanie omnoho drahších kúskov. Za zlomok predajnej sumy originálu tak zákazník dostane klon, ktorý často od pôvodného smartfónu uteká na míle ďaleko. Výrobca falošného Samsungu Galaxy Note 9 si dal na kópii kórejského modelu síce záležať, no mnoho detailov aj tak nedotiahol do konca. Na tento nepodarok si posvietil YouTube kanál EverythingApplePro.

Samsung Galaxy Note 9 má už svoju „fejkovú“ verziu

Výsledkom je na prvý pohľad falošné balenie, ktoré miesto stylusu S Pen obsahuje nápis Samsung Galaxy Note 9. S pravým balením nesúhlasí ani popis v zadnej časti, ktorý miesto obsahu opisuje výbavu zariadenia. Snaha sa však cení. Na detaily samotného smartfónu, ktorý sa hrá na Galaxy Note 9, sa pozrel aj Youtuber z kanálu EverythingApplePro. Ďalšie badateľné rozdiely v nevydarenej kópii tkvejú v samotnej veľkosti konštrukcie. Tá je výrazne menšia, no rámiky displeja sú viditeľne hrubšie. Katastrofa v podobe imitácie pera S Pen je vyrobená z kovu a o jej nepresnosti ani netreba hovoriť. Dokonca ani nespolupracuje s originálnym smartfónom z Kórei.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Samotné telo tohto falošného modelu ale vyzerá byť ako recyklovaný klon minuloročného Samsungu Galaxy Note 8. Pri porovnaní sa totiž zistilo, že šasi oboch kópií je identické a prerobená bola iba zadná stena. Plastový kryt vzadu teraz dostal duálny jeden funkčný fotoaparát s hroznými vlastnosťami, ktoré neminuli ani jeho selfie verziu. Vedľa hlavného objektívu sa nachádza imitácia pre snímač tepu srdca. Pod nimi je umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý skutočne funguje. Narozdiel od predošlého fejku je v tomto prípade reálny snímač, ktorý rozoznáva odtlačok.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 ukázal svoje jedinečné vodné chladenie

Nikto však nezaručuje, že nebol odoslaný do databázy výrobcu. Rovnakým nepodarkom je aj rozpoznávanie dúhovky oka používateľa, ktoré je zrejme len opäť pokusom výrobcu ako oklamať zákazníka. A čo obsahuje samotný hardvér? V krátkom zábere vo videu sa objavili výsledky falošného Samsungu Galaxy Note 9 v teste Geekbench, ktorý odhalil aj procesor MediaTek MT6580 a operačnú pamäť RAM s kapacitou len 1 GB. Takáto výbava pritom dosiahla v benchmarku výsledok 392 bodov v teste na jedno jadro a smiešnych 1 103 bodov v teste viacerých jadier.

Rozdiely medzi originálnym Samsungom Galaxy Note 9 sú teda poriadne výrazné. Neskúsený zákazník by však vo vodách internetu mohol podvodníkom naletieť. Tí predávajú najvýkonnejšiu vlajkovú loď z Kórei už za menej ako 100 dolárov. Výhodná akcia to ale rozhodne nie je a miesto špičkového smartfónu si zákazník kúpi len chabú kópiu. Všetky detaily ti falošný Galaxy Note 9 ukáže aj na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú