Nielenže Applu včera nechtiac unikol finálny dizajn iPhonu 8, ale ešte k tomu aj dnes máme dočinenia s dizajnom očakávaného phabletu Galaxy Note 8. Tieto dva smartfóny budú predstavené približne v rovnakom období a ich úspech teda závisí od toho, ako veľmi sa výrobcovia budú snažiť o získanie priazne zákazníkov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Videli sme už mnoho konceptov a renderov, z ktorých bolo možné usúdiť, že Note 8 príde s rovnakým „bezrámikovým“ Infinity displejom ako vlajkové lode Galaxy S8/S8+. Avšak odteraz už Samsung takmer nemá čo skrývať, keďže veľmi dôveryhodný zdroj produktových fotografií smartfónov, Evan Blass (@evleaks), zverejnil podobu celej Note 8-čky vrátane pera S-Pen. Blass najskôr zverejnil iba fotografiu čiernej prednej strany, no o pár hodín na to poskytol pohľad na zariadenie v celej kráse.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechaj si ujsť
Samsung má za sebou svoj najlepší štvrťrok v histórii. Padli rekordné zisky

Dizajn je teda veľmi podobný známym S8-čkám, a to vďaka tenkým rámikom i zahnutému displeju na pravej a ľavej strane. Zadná strana zas potvrdzuje prítomnosť duálneho fotoaparátu a nešťastného umiestnenia skenera odtlačkov vedľa neho. Aby toho nebolo málo, tak fotografie odhaľujú aj dizajn pera S Pen, ktorý je viacmenej zhodný s predošlými generáciami.

Na záver si pripomeňme, že Samsung Galaxy Note 8 by mal prísť so 6,3-palcovým displej s rozlíšením 2160 x 4428 pixelov, čím sa stane v podstate najväčším smartfónom série Note v histórii. Výkonovú výbavu môžeme očakávať rovnakú ako pri S8-čkách, teda závisiac od krajiny dostanú zákazníci Snapdragon 835 alebo Exynos 8895. Aj keď tento únik nepriniesol takmer nič nové, v skutočnosti je pre smartfónový priemysel dosť dôležitý. Evanovi Blassovi totižto tipy väčšinou vychádzajú a je veľmi pravdepodobné, že aj tento dizajn phabletu je reálny. Dokázal ťa Samsung zaujať?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.