Spoločnosť Samsung hlási rekordné príjmy za minulý štvrťrok. Ich veľkú časť tvorili najmä dodávky pamäťových čipov pre rôzne zariadenia.

Prejdime rovno k číslam. Za minulý štvrťrok Samsung dosiahol obrat 15,8 miliárd dolárov a z toho 7,2 miliárd čistého zisku. Daný štvrťrok sa pre Samsung stáva najúspešnejším v histórii. Za takýmito perfektnými číslami však nestojí predaj veľkej spotrebnej elektroniky.

Najviac išli pamäťové čipy

Samsung najviac profitoval na malých komponentoch, ako napríklad na DRAM a NAND pamäťových čipoch či OLED displejoch. Iba samotná polovodičová divízia totiž priniesla 7,2 miliárd prevádzkového zisku z 15,8 miliardových predajov. Tvorí to až 60% z celkových profitov a podľa analytikov za to môže takzvaný „pamäťový super cyklus“. Veľký podiel na tom má nedostatok pamäťových čipov pre zložité servery v cloudových datacentrách, čo viedlo k zvýšeniu ich cien a tým pádom aj k zvýšeniu príjmov Samsungu.

samsung
zdroj fotografie: Samsung Newsroom / Flickr

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 8 vraj príde aj v špeciálnej „Emperor“ edícii. Tieto špecifikácie sú hodné najvýkonnejšieho smartfónu na svete
Nesklamali ani vlajkové lode

Ďalším nesmierne úspešným odvetvím sú smartfóny. Na nich Samsung zarobil 3,7 miliárd, a to hlavne vďaka robustným predajom vlajkových lodí Galaxy S8 a S8+. Darí sa im až o 15% viac ako minuloročným S7-čkám, i keď príjmy z nich sú aj tak nižšie. Dôvodom je „revolučný“ Infinity displej, ktorý je na výrobu výrazne drahší. Je vidieť, že Samsungu sa dobre podarilo usporiadať svoje vnútorné fungovanie a zasýtiť požiadavky trhu, keďže hlava spoločnosti, Lee Jae-yong, stále čaká na súdny proces vo väzbe.

samsung
zdroj fotografie: Samsung Newsroom / Flickr

Príjmy Samsungu sú dokonca až natoľko dobré, že Samsung s nimi môže druhýkrát v histórii prekonať Apple. Obdobie jari a leta ale na predaje nie je najsilnejšie a juhokórejský gigant očakáva nižšie príjmy aj tento štvrťrok. Je to kvôli pripravovanému predstaveniu phabletu Galaxy Note 8 a jeho marketingovým nákladom. Predstavený bude už 23.8. v New Yorku, teda už o menej ako mesiac. Pomôcť mu ale môžu dodávky OLED displejov pre Apple, keďže americký gigant už čoskoro predstaví iPhone 8 a nepochybne oň bude veľký záujem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú