Len nedávno sa fanúšikovia Samsungu dozvedeli zlú správu o pripravovanom phablete Galaxy Note 8. Avšak vyzerá to tak, že chýbajúci skener odtlačkov prstov zabudovaný v displeji aspoň čiastočne vynahradí lepší výkon.

Pôvodne sa očakávalo, že Note 8 príde s rovnakým procesorom ako väčšina tohtoročných vlajkový lodí. Je ním nekompromisný Snapdragon 835, ktorý si našiel miesto v modeloch Galaxy S8/S8+, ale aj v HTC U11, Sony Xperia XZ Premium či Xiaomi Mi6. Najnovšie informácie ale hovoria o tom, že nakoniec možno Note 8-čka príde s ešte lepším procesorom. Konkrétne by sa malo jednať o Snapdragon 836. Rozdiel má byť podľa udávaných špecifikácií len minimálny. Kým Snapdragon 835 ponúka maximálny tak na úrovni 2,45 GHz, frekvencia 836 sa zvýši na 2,5 GHz. Grafický akcelerátor má disponovať taktiež vyššou frekvenciou, a to presne 740 MHz.

samsung galaxy note 8
zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Stále však nie je úplne jasné, o koľko percent bude výkon vyšší. S pokojným svedomím ale môžeme povedať, že rozdiel bude zanedbateľný a bežní používatelia ho v praxi ani nepocítia. Po Note 8-čke sa prítomnosť tohto procesora očakáva aj v LG V30 a nových Google Pixel smartfónoch. Keby sme sa mali pozrieť trochu do vzdialenejšej budúcnosti, tak by sme narazili na Snapdragon 845. Ako prvý by s ním malo prísť LG G7.

Nenechaj si ujsť
Sklamanie pre fanúšikov Samsungu? Ani Galaxy Note 8 nepríde s toľko očakávaným prvkom, ktorý mala mať už S8-čka

Od Galaxy Note 8-čky sa doteraz očakávali tri zásadné vlastnosti, ktorými by sa líšila od vlajkových Galaxy S8 modelov. Bol to duálny fotoaparát, inteligentné pero S-Pen a snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji. Samsung, bohužiaľ, poslednú z menovaných vlastností vyvrátil kvôli stále prebiehajúcemu vývoju. Tým pádom môžeme procesor Snapdragon 836 považovať za pomyslenú náhradu. Je však stále otázne, či zákazníkom bude stačiť duálny fotoaparát, S-Pen a zanedbateľný rozdiel výkonu ako dôvod kúpy Galaxy Note 8, ktorý bude nepochybne aj ešte o niečo drahší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom