Jedna z vlastností, na ktorú sme sa pri vlajkových lodiach Galaxy S8/S8+ tešili najviac, bol snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. Samsung ho však ešte nemal dostatočne vyvinutý a na poslednú chvíľu sa tak rozhodol pre naozaj núdzové riešenie.

Bolo to nešťastné umiestnenie na zadnú stranu vedľa fotoaparátu, ktoré je pre mnohých katastrofálne nepraktické. Nielenže je snímač na ťažko dostupnom mieste, ale pri jeho používaní sa špiní fotoaparát vedľa neho. Väčšina fanúšikov kórejského výrobcu až doteraz dúfala, že pri novom phablete Note 8 bude mať gigant dostatok času na dokonalý vývoj. Opak je, žiaľ, pravdou. Samsung oficiálne potvrdil, že so snímačom odtlačkov prstov zabudovaným v displeji nepríde ani Note 8-čka.

zdroj fotografie: YouTube / Concept Creator

Nenechaj si ujsť
Ak sú tieto správy o displeji Galaxy Note 8 reálne, Samsung by opäť mohol predbehnúť Apple aj všetkých ostatných

Publikácia od kórejského webu News1 hovorí za všetko: „Spravili sme všetko preto, aby sme mohli nainštalovať snímač odtlačkov prstov v displeji do Galaxy Note 8. Nakoniec sme sa ale rozhodli, že do tohto strategického telefónu ho nepridáme kvôli rôznym technickým obmedzeniam, ako napríklad bezpečnosti.“ Inak povedané, Samsung testoval prototyp, no neosvedčil sa mu a netrúfa si ho použiť pri tak dôležitom smartfóne. Tým pádom získava priestor konkurencia v podobe iPhonu 8, ktorý má podľa informácií tiež prísť s takouto vymoženosťou.

Napriek tomu sa však spoločnosť nevzdáva. Galaxy Note 8 síce s touto prevratnou technológiou nepríde, no Samsung ho bude naďalej vyvíjať v spolupráci s CrucialTec, jedným z najväčších výrobcov biometrických senzorov. Note 8-čka bude inak výbavou dosť podobná vlajkovým lodiam S8/S8+. Očakávané predstavenie je tesne pred začiatkom IFA 2017 v Berlíne, teda niekedy koncom augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom