banner-mi5s
Už dlhú dobu sa hovorí o predstavení novej generácie populárneho phabletu od Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2. Zatiaľ čo zakladateľ spoločnosti potvrdil príchod tohto smartfónu, internet sa plní dohadmi ohľadom toho, s čím revolučným by novinka mohla prísť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Niet pochýb o tom, že Xiaomi Mi Note 2 je jeden z najočakávanejších čínskych smartfónov tohto roka. Za posledné týždne sme tu mali nespočetné množstvo únikov nielen špecifikácií či ceny, ale aj renderov možného dizajnu prichádzajúceho phabletu. Rendery očakávaného Mi Note 2 tu máme aj teraz, no tentokrát vo futuristickom prevedení, ktoré vyzerá priam božsky.

Xiaomi Mi5S Plus 4GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-futuristicky-koncept

Už na prvý pohľad je jasné, že ide len o fanúšikovský koncept, ktorý je však spracovaný veľmi realisticky. Autor pri vytváraní renderov vychádzal zo správ o údajnom ohybnom displeji od Xiaomi, ktorý v tomto prípade tvorí 99% prednej plochy zariadenia. Žiadne kapacitné ani hardvérové tlačidlá, len displej s integrovaným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov.

TIP: Ohybný displej od Xiaomi na prvom reálnom videu vyzerá fantasticky

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre-6

Dávnejšie zverejnený render Xiaomi Mi Note 2

Smartfóny s podobným konštrukčným riešením displeja však nie sú hudbou ďalekej budúcnosti. Určite si spomínate na nedávno odhalený prototyp smartfónu s úplne bezrámikovým displejom, ktorý vytvorila spoločnosť Sharp. Koncept úplne bezrámikového smartfónu Sharp Corner R dokazuje, aké vyspelé budú zobrazovacie a celkovo aj mobilné technológie už v najbližších rokoch. Nie je vylúčené, že sa tento futuristický bezrámikový displej od Sharpu v budúcnosti rozšíri aj do bežne dostupných smartfónov. Vidieť by sme ho mohli aj v podaní spoločnosti Xiaomi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
10%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
2%
Neznášam to
2%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]