banner-vernee-apollo-lite
O prvých ozajstných bezrámikových smartfónoch Sharp Aquos ste už určite niečo počuli. Sharp patrí medzi najväčších inovátorov v oblasti displejov nielen pre mobilné zariadenia a už dlhšiu dobu sa snaží ostatným výrobcom ukázať, ako majú vyzerať pravé bezrámikové smartfóny. Rovnako famózny je aj jeho najnovší koncept kompletne bezrámikového smartfónu.

Prvý prototyp úplne bezrámikového smartfónu s názvom Sharp Corner R výrobca ukázal na nedávnom elektronickom veľtrhu CEATECH 2016 v Japonsku. Telefón bol osadený bezrámikovým a zároveň aj zahnutým displejom, ktorý tvorí až 90% prednej strany. Zahnutie displeja sa tiahne ako po všetkých štyroch hranách. Sharp Corner R využíva 5,2-palcov veľký zobrazovací panel s technológiou IGZO. Tento displej budúcnosti dostal jemné FullHD rozlíšenie (1920 x 1080 pixelov), ktoré tvorí hustotu pixelov výborných 425 ppi.

sharp-corner-r-2

Žiaľ, ostatné hardvérové špecifikácie Corner R konceptu nepoznáme, no máme viacero fotografií, ktoré smartfón zachytávajú z viacerých uhlov. Sharp Corner R predstavuje koncept smartfónu budúcnosti, kedy sa majú kompletne bezrámikové smartfóny rozšíriť aj medzi obyčajných ľudí. Sharp zatiaľ neprezradil, kedy chystá vypustenie prvých komerčných bezrámikových smartfónov na trh, no ďaleko od toho už nie sme.

sharp-corner-r-1

shar-corner-r-1

sharp-corner-r-3

sharp-corner-r-4

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP