Známy americký výrobca automobilov v poslednom čase prekvapuje svojich fanúšikov novinkami, ktoré toho s výrobou áut nemajú veľa spoločného. Po špeciálnej psej búde s potlačovaním hluku a jedinečnej detskej kolíske so simuláciou jazdy autom prináša ďalší prekvapivý produkt, ktorý by bol vhodný najmä pre páry. Novú posteľ navrhol Ford tak, aby počas spánku zabezpečila dostatok miesta obom partnerom, pričom využil asistenta pre udržanie auta v jazdných pruhoch.

Hoci je Ford známou značkou najmä v automobilovom priemysle, stále sa snaží aplikovať moderné technológie zo svojich áut aj do iných produktov. Teraz si jedna z nich našla miesto priamo v manželskej posteli, ktorá sa postará o to, aby žiaden z partnerov toho druhého pri spánku neobmedzoval. Obaja totiž budú na svojej strane postele, kde ich udrží asistent pre udržanie auta v jazdnom pruhu.

Z ciest priamo do postele

Presne tak, Ford túto technológiu implementoval do svojej novej postele, ktorá využíva na zisťovanie polohy človeka tlakové senzory a tomu následne prispôsobuje jeho polohu. Na zabezpečenie miesta pre oboch partnerov sa pritom využil „posuvný“ matrac, ktorý sa v prípade potreby presunie do strany. V noci sa tak už partneri nemusia obávať, že ich ten druhý pripraví o celú posteľ. Aj takéto netradičné využitie môže mať technológia, s ktorou sa stretávame v moderných autách čoraz častejšie.

Nenechaj si ujsť
Ikonický Mustang z roku 1967 prišiel o „americké svaly“. Dostal elektromotor a interiér ako Tesla Model S

S veľkou pravdepodobnosťou sa táto „múdra“ posteľ nedostane do sériovej výroby a zrejme bude slúžiť len na demonštráciu toho, kde všade sa dajú využiť jazdní asistenti z automobilov. Práve technológia pre udržanie auta v jazdnom pruhu sa stará, aby z neho vodič pri jazde nevybočil a smer jazdy koriguje volantom. Teraz však môže upravovať aj polohu ľudí, pre ktorých je aj celá posteľ málo. Kto vie, aké bláznivé nápady nám Ford ešte v budúcnosti ukáže.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú