Vesmírna spoločnosť Virgin Galactic je len krok od toho, aby poslala do vesmíru prvých pasažierov. Doteraz sa prihlásili stovky záujemcov a do ukončenia testovania programu ostáva už len niekoľko skúšobných letov. Ešte pred budúcoročným výletom do vesmíru ukázal Virgin Galactic nové oblečenie pre pasažierov, ktoré bude každému z nich prispôsobené na mieru. Informácie priniesol portál CNBC.

Na novej kolekcii oblečenia vytvoreného špeciálne pre vesmírne lety, počas ktorých zavítajú bohatí klienti Virgin Galactic do vesmíru, spolupracovala táto vesmírna „cestovka“ s firmou Under Armor. Tá sa zameriava na produkciu oblečenia určeného pre tréning. Hoci jej práve to má podľa niektorých analytikov spôsobovať problémy na trhu, spoločnosť plánuje ostať naďalej verná svojmu zameraniu a cieľovej skupine zákazníkov. To, na čom spolupracovala s Virgin Galactic, je však skutočne jedinečný počin.

Špeciálna kolekcia vytvorená pre špeciálnu príležitosť

Táto spoločnosť sa chystá byť vôbec prvou svojho druhu, ktorá poskytne záujemcom o vesmírne cestovanie lety do tohto priestoru. Aktuálne je na zozname prihlásených 603 zákazníkov a ďalšie 3 tisícky majú o takýto unikátny výlet záujem. Pripomeňme len, že Virgin Galactic si za jednu takúto cestu do vesmíru a späť na Zem nechá zaplatiť až 250 000 dolárov od každého záujemcu, čo je necelých 227 000 €. Pri lete sa pritom vesmírna loď spoločnosti dostane do výšky 12,2 km za pomoci prúdového lietadla.

Následne sa naštartujú motory lode, ktorá pri lete do výšky 15,2 km dosiahne 3-násobnú rýchlosť zvuku. Posádka so 6 cestujúcimi a 2 pilotmi sa bude 10 minút vznášať v beztiažovom stave. Potom sa vesmírna loď vráti späť na Zem. Takéto komerčné lety do vesmíru chce Virgin Galactic spustiť už v budúcom roku. Pre pasažierov si pritom prichystala skutočne jedinečné obleky, ktoré budú prispôsobené pre každého z nich. Navyše budú obsahovať ich mená a vlajku rodnej krajiny.

Nenechaj si ujsť
Lety do vesmíru nie sú len o SpaceX. Fenomenálne plány má aj Bezos či Branson

Obleky sú vyrobené zo špeciálnych látok, ktoré spoločnosť testovala v podobných podmienkach ako pri vesmírnom lete. Pasažieri sa tak budú počas cesty do vesmíru cítiť nanajvýš pohodlne, aby si let vychutnali do poslednej minúty. Spoločnosť však zapracovala na celej kolekcii špeciálneho oblečenia, ktoré je výhradne určené pre týchto súkromných zákazníkov.

Okrem obleku dostanú aj tréningový oblek, obuv a bundu z limitovanej edície. Na vývoji oblečenia sa pritom podieľali aj experti z rôznych odborov a nechýbali medzi nimi doktori, tréneri astronautov, piloti, dizajnéri a inžinieri, informuje The Sun.

Drahý lístok na cestu do vesmíru tak musí svojmu majiteľovi zaručiť skutočný zážitok, ktorý začína už pred odletom na zemi, kde si oblečie práve tento špeciálny oblek. Ten mu okrem pohodlia zabezpečí aj potrebnú ochranu v beztiažovom stave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom