To, o čom sa v Hollywoode šepkalo už dávnejšie, sa konečne stáva skutočnosťou. Filmová komiksová klasika Constantine dostane takmer 20 rokov po svojej premiére pokračovanie. Najlepšou správou však je, že do hlavnej role sa vráti aj Keanu Reeves.

Prídu aj ďalší

Meno Keanu Reevesa zároveň nie je jediné, ktoré sa s práve potvrdeným filmom spája. Na režisérsku stoličku si opäť sadne Francis Lawrence, ktorý sa postaral aj pôvodný film, informuje Deadline.

Pre Lawrenca, ktorý sa okrem iných postaral napríklad o sériu Hra o život a v súčasnosti pracuje aj na jej pokračovaní The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes, má Constantine špeciálny význam – v roku 2005 totiž išlo o jeho celovečernú filmovú prvotinu a úspech snímky režisérovi naplno otvoril dvere do Hollywoodu.

moviestillsdb.com

Zaujímavosťou je, že štúdio Warner Bros. chcelo pôvodne príbeh známeho exorcistu spracovať v podobe seriálu. Jeho nakrúcanie sa malo začať počas budúceho roka, nakoniec však došlo k prehodnoteniu plánov a k divákom sa dostane plnohodnotné filmové pokračovanie, v ktorom sa opäť objaví aj ikonický Keanu Reeves.

O deji nového filmu zatiaľ nevieme vôbec nič, rovnako nie je známe, či sa z pôvodného obsadenia vráti aj niektorá z ďalších postáv. V prvom filme z roku 2005 si zahrali napríklad Rachel Weisz, Shia LaBeouf alebo skvelý Peter Stormare, ktorý tu stvárnil Lucifera.

Scenár k filmu napíše Akiva Goldsman, ktorý s režisérom Francisom Lawrencom spolupracoval napríklad na snímkach Ja, robot alebo Ja, legenda. Constantine zároveň nie je jediným filmom známeho režiséra, ktorý aktuálne ohlásil pokračovanie. Nový príbeh dostane aj ikonické sci-fi Ja, legenda, kde sa pre zmenu vráti jeho hlavný predstaviť Will Smith.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP