Black Mesa je pojem, ktorý je tu s nami už niekoľko rokov. Ide totiž o remake legendárneho prvého dielu Half-Life z roku 1998, na ktorom prebiehajú práce už od roku 2006. Black Mesa však po rokoch driny a niekoľkých nedokončených verziách vyjde plnohodnotne na Steame už v marci.

Prvý Half-Life prišiel na konci minulého tisícročia a už vtedy sľuboval revolúciu akčného žánru, čo sa mu vo veľkej miere podarilo. Okrem neopozeraného univerza a príbehu, dychberúcej grafiky a nemého hrdinu hra priniesla do žánru FPS akcií prvok logiky v podobe premyslených hádaniek. Keďže do tej doby boli akčné hry iba ,,tupé“ strieľačky bez štipky potreby zapájať rozum, Half-Life priniesol do žánru čerstvý vánok v podobe novej hrateľnosti.

Dávno pred rokom 2004 začalo štúdio pracovať na vlastnom grafickom engine neskôr nazvanom Source, na ktorom bežali dve legendy tej doby, a to Half-Life 2 a Counter-Strike: Source. Dva roky na to, tím fanúšikov začal pracovať na remakeu prvého dielu, prepracovanom práve v tomto engine. V roku 2006 mu dali názov Black Mesa, podľa výskumného pracoviska a epicentra príbehu z prvej hry.

Nenechaj si ujsť
Na legendárny Need For Speed: Underground aplikovali ray tracing. Hra vyzerá ohromne

,,Keby niekto povedal, že to bude trvať 14 rokov a budeme zamýšľať ukončenie projektu niekoľkokrát, určite by som sa do tohto projektu nepustil,“ povedal Adam Engels v oficiálnom blogposte odhaľujúcom dátum vydania hry. Takisto v ňom sľubuje, že na hre budú pracovať aj po vydaní verzie 1.0 na Steame, ktorej príchodu sa dočkáme už 5. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom