Black Mesa je pojem, ktorý je tu s nami už niekoľko rokov. Ide totiž o remake legendárneho prvého dielu Half-Life z roku 1998, na ktorom prebiehajú práce už od roku 2006. Black Mesa však po rokoch driny a niekoľkých nedokončených verziách vyjde plnohodnotne na Steame už v marci.

Prvý Half-Life prišiel na konci minulého tisícročia a už vtedy sľuboval revolúciu akčného žánru, čo sa mu vo veľkej miere podarilo. Okrem neopozeraného univerza a príbehu, dychberúcej grafiky a nemého hrdinu hra priniesla do žánru FPS akcií prvok logiky v podobe premyslených hádaniek. Keďže do tej doby boli akčné hry iba ,,tupé“ strieľačky bez štipky potreby zapájať rozum, Half-Life priniesol do žánru čerstvý vánok v podobe novej hrateľnosti.

Dávno pred rokom 2004 začalo štúdio pracovať na vlastnom grafickom engine neskôr nazvanom Source, na ktorom bežali dve legendy tej doby, a to Half-Life 2 a Counter-Strike: Source. Dva roky na to, tím fanúšikov začal pracovať na remakeu prvého dielu, prepracovanom práve v tomto engine. V roku 2006 mu dali názov Black Mesa, podľa výskumného pracoviska a epicentra príbehu z prvej hry.

Nenechaj si ujsť
Na legendárny Need For Speed: Underground aplikovali ray tracing. Hra vyzerá ohromne

,,Keby niekto povedal, že to bude trvať 14 rokov a budeme zamýšľať ukončenie projektu niekoľkokrát, určite by som sa do tohto projektu nepustil,“ povedal Adam Engels v oficiálnom blogposte odhaľujúcom dátum vydania hry. Takisto v ňom sľubuje, že na hre budú pracovať aj po vydaní verzie 1.0 na Steame, ktorej príchodu sa dočkáme už 5. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú