Herný fenomén Microsoft Flight Simulator je právom označovaný za najlepší letecký simulátor všetkých čias. Široké možnosti hry spojené s bohatou ponukou lietadiel a neskutočnými scenériami z hry robia jednu z najpôsobivejších noviniek posledných rokov.

Na detailné vykreslenie všetkých známych miest a letísk sú však vývojári krátki a pravdou je, že letecký simulátor od Microsoftu Slovensku po vydaní robil skôr hanbu ako dobré meno. Stačí sa pozrieť na prelet nad Bratislavou, ktorý bol po vydaní doslova tragický.

Komunita slovenských moderov však urobila svoje a Slovensko v hre neustále skrášľuje. Minulý rok svojou prácou zaujal napríklad Boris Hovorka, ktorý do leteckého simulátoru pridal nové letiská, opravil naše hrady a zámky a popritom si stihol vystreliť aj z Andreja Danka. Skupín, ktoré do hry neustále pridávajú nové objekty a textúry je však omnoho viac, pričom k najvýznamnejším patrí partia fanúšikov fungujúcich pod menom Flying Partners Slovakia.

Kedysi štyria fanúšikovia hry do Microsoft Flight Simulator nanovo vymodelovali letiská v Trenčíne, Nitre, Janovej Lehote, Dubnici, Partizánskom, či Martine a pridali do hry objekty ako vysielač Zobor či neslávnu dominantu v podobe komína v priemyselnom závode Duslo Šaľa. Dnes už skupina pozostáva iba z dvoch aktívnych členov v podobe Martina Ďuriša a Andreja Fridricha, ich práca však napriek malému počtu zostáva pôsobivá.

Letiská navštevujú aj osobne
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP