Z doteraz najlepšieho leteckého simulátora Microsoftu sa stal obrovský hit. Herná komunita si ho nesmierne obľúbila a už krátko po jeho vydaní začali vznikať rôzne úpravy. Nové vylepšenia pre Microsoft Flight Simulator priniesol Slovák, ktorý pred časom vylepšil aj hernú Bratislavu. Teraz doňho najnovšie pridal detailnejšie hrady a zámky, košické pamiatky a budovy, ale aj upravený dizajn lietadiel.

Herný letecký simulátor z dielne Microsoftu môžeme pokojne označiť za jeden z najkrajších simulátorov na trhu, ktorý sa doterajším štandardom vymyká svojim spracovaním, ale aj spracovaním ovládacích prvkov, či realistického lietania po svete. Aj takýto ohromný titul však má viacero múch.

Po vylepšenej Bratislave prišli ďalšie novinky

Vývojári pre vytvorenie mapy svetových metropol a ďalších oblastí využili fotogrametriu z Bing Maps, čím ale nedokázali pokryť a vymodelovať všetky budovy miest po svete. Niektoré lokality, akou bola donedávna napríklad Bratislava, síce boli napohľad z výšky spracované primerane možnostiam Bingu, no pri detailnejšom skúmaní mohli hráči naraziť na množstvo nedokonalostí.

Katastrofálne spracovaný hrad v hlavnom meste, chýbajúce UFO či vysielač Kamzík a množstvo ďalších prvkov udreli hráčom v tomto simulátore do očí. Ich podobu sa vo svojom vlastnom vylepšení rozhodol upraviť Boris Hovorka. Detaily sme priniesli v našom samostatnom článku. Teraz sa však Boris odhodlal vylepšiť aj ďalšie prvky tohto titulu a po Bratislave doň pridal ďalšie fantastické vylepšenia.

Pribudli hrady a zámky, ale aj Cessna kpt. Danka

V nových úpravách pre Microsoft Flight Simulator priniesol Boris detailne spracované hrady a zámky Slovenska, spolu s vylepšenými budovami a pamiatkami v Košiciach. Hráči si tak počas preletu nad známymi lokalitami môžu pozrieť omnoho lepšie spracované hrady, ktoré Microsoft nedokázal vytvoriť podľa ich reálnej podoby.

Navyše pribudli aj nové „skiny“ pre lietadlá. Z veľkej ponuky lietadiel sa Boris rozhodol upraviť Cessnu 172 a veľký Airbus A320, pre ktoré vytvoril špeciálny dizajn pripomínajúci Slovenské aerolínie a bývalú aerolinku SkyEurope.

Cessna dostala dizajn s podobou bývalého kpt. Andreja Danka (karikatúra od Shootyho – karikaturista Denníka N) a Airbus zasa slovenskú modelku Adrianu Sklenaříkovú, ktorá mala svojho času lietadlo s vlastnou podobou.

V skutočnosti ale išlo o Boeing 737, ktorý vznikol v spolupráci so SkyEurope. Letecký simulátor Microsoftu sa tak stáva vďaka týmto slovenským vylepšeniam omnoho dokonalejším ako doteraz. Tieto úpravy si pritom môže do svojho zakúpeného titulu pridať každý hráč podľa priloženého návodu.

Po spustení simulátora potom pri lietadlách stačí vybrať ich nový dizajn kliknutím na Liveries, kde sa zobrazia všetky pridané úpravy grafiky. Hrady a budovy sa pri letoch zobrazia v novej podobe automaticky.

Ako pridať vylepšenia?

V prvom rade je potrebné vylepšenia stiahnuť. Nájdeš ich priamo v profile Borisa Hovorku, kde jeho snahu môžeš odmeniť aj finančným príspevkom. Vylepšenia sú dostupné bezplatne, Boris na nich pracuje sám vo svojom voľnom čase.

Pre inštaláciu novej mapy je potrebné nájsť priečinok Community Folder. Ten je však v Prieskumníku skrytý, pri prehľadávaní na disku treba zvoliť aj možnosť Zobraziť -> Skryté položky. Následne je stiahnutý súbor potrebné rozbaliť zo .zip/.rar archívu a vložiť do Community adresára. Jeho umiestnenie sa však líši v závislosti od toho, z akého zdroja je Flight Simulator zakúpený.

  • Verzia Microsoft Store – C:\Users\USERNAME\AppData\LocalPackages\Microsoft.FlightSimulator_RANDOM\LocalCache\Packages\Community
  • Verzia Steam – C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages\Community

Takéto špeciálne úpravy prostredia pre Microsoft Flight Simulator sú dokonalým dôkazom toho, že herná komunita dokáže vylepšiť aj to, na čo vývojári „zabudli“.

Slovenské prostredie je tak vďaka novým doplnkom detailnejšie a ponúka doteraz najlepšiu podobu známych lokalít a pamiatok. Rozhodne však nejde o posledný takýto upgrade a v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé novinky.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP