Facebook ako najväčšia sociálna sieť spája miliardy ľudí po celom svete, ktorých však prednedávnom prekvapila nová funkcia „Prieskumník“. Táto novinka zahŕňa a oddeľuje príspevky lajknutých stránok od tých, ktoré pridávajú priatelia používateľov. Ako prvý informuje portál Živé.sk

Len nedávno sme ťa informovali o novej funkcii „Prieskumník“, ktorá znenazdania zavítala do mobilnej aplikácie Facebooku, no aj jeho webovej verzie. Za všetkým stojí veľké testovanie spoločnosti, ktorá pomocou neho zisťuje vplyv zmien a názory používateľov na takéto oddelené zobrazovanie príspevkov. Nejedná sa však o test na globálnej úrovni. Facebook totiž vybral úzku skupinu krajín, medzi nimi aj Slovensko, ktoré sa stali „pokusnými králikmi“.

Facebook rozhodnutie nezmení. „Prieskumník“ zostáva.

Používatelia v týchto lokalitách si tak na „Prieskumník“ budú musieť zvykať, pretože celkové testovanie potrvá dlhé mesiace a až potom bude môcť spoločnosť vyhodnotiť úspech či neúspech celého projektu.

Cieľom tohto testu je pochopiť, či ľudia preferujú samostatné miesta pre osobný a verejný obsah. Budeme počúvať, čo ľudia povedia o svojej skúsenosti, aby sme zistili, či ide o myšlienku, ktorú sa oplatí tlačiť ďalej.“ – Adam Mosseri, riaditeľ vývoja „Noviniek“ vo Facebooku pre Živé.sk. 

Nenechaj si ujsť
Facebook všetkým ukázal, že peniaze vládnu svetom. Oddnes je to úplný odpad

Počas tejto doby však vývojári budú pracovať aj na zlepšení algoritmu, ktorý má na starosť zobrazovanie daného obsahu. Ani negatívne ohlasy ale neodradia Facebook od toho, aby svoje plány zastavil, a tak nám neostáva nič iné, iba sa s novou funkciou zmieriť.

Iná krajina, iný test

Názory mnohých používateľov sú však už teraz viac než zrejmé a nový „Prieskumník“ si stihol získať svojich odporcov. Ako však najprv poukázal portál Živé.sk, situácia za hranicami Slovenska a ďalších menovaných krajín je o čosi prijateľnejšia. Tam totiž gigant vo svete sociálnych sietí nerozdelil „Newsfeed“ na dve samostatné časti.

Používateľom však ponúka príspevky stránok, ktoré sa im síce „nepáčia“, ale mohli by ich zaujať. Tým sa tak zmieša všetok obsah od priateľov, lajknutých stránok, ale aj tých, ktoré do tohto zoznamu ešte nepatria. Diskutabilné rozhodnutie Facebook teda nezmení a Slováci môžu najbližšie mesiace len spomínať na časy, kedy mali príspevky v „Novinkách“ pekne pokope.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom