Pred pár dňami sme priniesli správy, v ktorých technológia rozpoznávania tváre Face ID zlyhala pri rozpoznaní jednovaječných dvojčat. Dokonca sa iPhone X nechal oklamať aj umelo vytvorenou maskou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Video jednej ženy, ktorá vlastní iPhone X, však ukazuje, ako sa jej synovi podarilo toto bezpečnostné opatrenie poľahky obísť. Podľa údajov Apple je šanca takto oklamať rozpoznávanie tváre 1:1 000 000. Koniec koncov, táto pravdepodobnosť bola prezentovaná aj pri samotnom predstavení smartfónu.

Deti pod 13 rokov majú veľkú šancu Face ID oklamať

Samotná spoločnosť potvrdila, že deti pod 13 rokov majú šancu prelomiť extrémne presné zabezpečenie. Ich črty tváre totiž nemusia byť úplne vyvinuté.

Samozrejme to teraz neznamená, že akékoľvek dieťa odomkne iPhone X. Vo videu môžeš vidieť, že sa to podarilo synovi majiteľky, a teda istá príbuznosť a podobnosť je potrebná.

Stále však ide o novú technológiu a až na niekoľko prípadov musíme povedať, že aj veľmi spoľahlivú. V budúcnosti môžme očakávať, že rozpoznávanie tváre bude do svojích telefónov implementovať čoraz viac výrobcov. Dovtedy však stále najbezpečnejšou ochranou ostáva zabezpečenie pomocou odtlačku prsta.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
54%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak