Youtuber Marques Brownlee sa vo svojom poslednom videu detailne pozrel na elektrické novinky z produkcie GMC. Vôbec prvé dva vyrobené kusy Hummer EV vo verzii SUV aj pickup ho zaujali hneď v niekoľkých veciach. Hummer EV pôjde do predaja už začiatkom budúceho roka, no dva kusy už sú vyrobené a automobilka ich používa na rôzne prezentácie.

Čím viac nápisov, tým viac „Hummer“

Ako prvé Marquesa ohúrila veľkosť oboch verzií. Hummer EV je masívne auto nie iba na pohľad, ale aj svojou hmotnosťou. Váži neuveriteľných 4100 kg čo znamená, že na Slovensku by si si ho s klasickým vodičákom nezašoféroval. Automobilka si však takéto „prestrelenie“ môže dovoliť, v USA totiž môžu vodiči s bežným vodičákom šoférovať autá až do hmotnosti 4,5 tony.

Marques Brownlee/YouTube/Screenshot

Obrovská váha ale so sebou prináša komplikácie. O nedostatok výkonu sa strachovať nemusíme, toho má Hummer EV požehnane. Tri elektromotory s výkonom 1000 koní a krútiacim momentom 15 600 Nm sa starajú o zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 3 sekundy. Otázkou ale je, ako takúto „masu“ rýchlo a efektívne zastaviť. Dizajnovo radí pickup verziu Hummer EV niekde medzi futuristickú Teslu Cybertruck a konzervatívny Ford F-150 Lightning.

NEPREHLIADNI
Elektrický Hummer si Slovák s bežným vodičákom nezašoféruje, hmotnosťou prekračuje extrémne hodnoty

Pre lepšiu predstavu, Hummer EV je tak široký, že potrebuje až trojicu stieračov na čelnom skle. Marques ďalej postrehol, že nový elektromobil z dielne GMC disponuje najväčším predným kufrom, aký kedy videl.

Marques Brownlee/YouTube/Screenshot

Zvláštnu pozornosť venoval predným svetlám, ktoré dokážu svietiť viacerými farbami. Nechýbajú pokročilé animácie, napríklad pri zapnutých smerovkách, či pri nabíjaní elektromobilu. Predné svetlá totiž svojou animáciou dokážu indikovať stav nabitia batérie.

Marques Brownlee/YouTube/Screenshot

Unikátnou vlastnosťou pickupu, ale aj SUV verzie, je zasúvacie zadné sklo. Vo svojom videu sa venuje aj interiéru, ktorý v ňom evokuje „industriálny“ štýl vďaka množstvu hranatých tvarov.

Ak si budeš chcieť zo svojho Hummeru EV urobiť „kabrio“, trocha sa pri tom narobíš. Odnímateľná strecha sa totiž skladá zo štyroch samostatných častí, ktoré je potrebné zhodiť ručne.

Marques Brownlee/YouTube/Screenshot

O úložný priestor v tomto aute nie je núdza, okrem predného a zadného kufra sa tu nachádza priestor aj pod zadnými sedadlami, či dokonca v chrbtových opierkach zadných sedadiel.

Hummer EV je aj poradne „hrdé“ auto, svedčí o tom napríklad nenápadná americká vlajka umiestnená na B-stĺpiku. Ďalej sa tu nachádzajú odkazy na misiu Apollo 11, pri ktorej USA pristálo na Mesiaci. V aute tak nájdeme textúru mesačného povrchu na podlahách a na reproduktoroch.

Marques Brownlee/YouTube/Screenshot

Na čo je však automobilka GMC zrejme najviac hrdá, je názov. Označenie „Hummer EV“ sa na vozidle nachádza neuveriteľných 32-krát a nájdeš ho všade, kam sa len pozrieš – na volante, kolesách či dokonca hákoch na ťahanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú