banner-mi5-proXiaomi už čoskoro predstaví dvojicu nových smartfónov. Jeden z nich bude pokračovaním úspešnej vlajkovej lode Mi5, Mi5S. Druhý bude však skôr nástupca Xiaomi Mi Note, ktorého meno tak trochu poznačila spoločnosť Apple. Reč je o Xioami Mi5S Plus.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O Mi5S Plus sme už v minulosti niečo počuli. Nedávno sme sa dozvedeli aj o cenách, na ktorých má Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus začínať v domovskej Číne. Teraz sa k nám dostala ďalšia informácia, ktorá potvrdzuje existenciu modelu Mi5S Plus. O únik sa postaral samotný spoluzakladateľ spoločnosti Xiaomi, Lin Bin. Pán Bin zverejnil príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mi-5-plus-weibo

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus budú skutočne lacné!

Aj keď v samotnom príspevku nie je nič zaujímavé a Xiaomi Mi5S alebo Mi5S Plus sa v ňom ani nespomína, dôležitá časť sa nachádza práve nad samotným textom. V nej sa dozvedáme, že príspevok bol pridaný zo zariadenia Xiaomi Mi5S Plus. Jedná sa o prvé vierohodné potvrdenie, ktoré dokazuje existenciu Xiaomi Mi5S Plus.

ecb1e5180b434d2ba44740709b33ebbf

Možný dizajn zadnej strany

Nedávno sa Zhu Dan, inžinier spoločnosti Xiaomi, postaral aj o únik fotografie, ktorá prezrádza, že zadná strana nových smartfónov by mala prejsť miernou zmenou. Snímač fotoaparátu by mal byť umiestnený v strede a nie v ľavom hornom rohu, ako tomu bolo u Xiaomi Mi5. Xiaomi Mi5S Plus príde teda 27. septembra ponúkajúc zahnutý displej s uhlopriečkou 5,7″. Vo svojom vnútri bude skrývať Snapdragon 821, 6 GB RAM pamäte a 256 GB interného ukladacieho priestoru. Cena v Číne by mala začínať približne na 400 €. Tak ako vždy, cena pre nás bude o niečo vyššia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.