Pred pár dňami sa objavili prekvapivé informácie o ďalšom pripravovanom Xiaomi telefóne, ktorý mal byť pritom určený priamo pre náš európsky trh. S pribúdajúcimi správami sa teraz skutočne zdá, že sa takéhoto smartfónu dočkáme.

Frekvencia, s akou dokáže Xiaomi produkovať smartfóny je neuveriteľná snáď aj pre iných výrobcov. Horúcou novinkou teraz má byť model s označením Pocophone F1, ktorý už dokonca prešiel certifikáciou pre Bluetooth technológiu. Práve vďaka tomu sa k nám dostali detailnejšie špecifikácie chystaného smartfónu.


Ilustračná snímka

Hlavným ťahákom tak má byť už spomínaný procesor Snapdragon 845, ktorý doplní 6 GB RAM a podľa verzie, 64 GB alebo 128 GB úložisko. Teraz sú známe aj vlastnosti fotoaparátov. Vzadu by sme mali nájsť duálny snímač s 12 MPx hlavným senzorom, ktorý ponúkne 1,4 µm veľké pixely. Sekundárny fotoaparát bude disponovať rozlíšením 5 MPx.

Zaujímavá bude predná kamera s rozlíšením 20 MPx, ktorá navyše ponúkne aj infračervenú technológiu pre snímanie tváre. Aj s pomocou umelej inteligencie by tak odomykanie zariadenia malo fungovať rovnako dobre počas dňa aj v noci. K dispozícii má byť aj technológia Super Pixel, ktorá kombinuje informácie zo štyroch pixelov do jedného veľkého pixelu. Má za úlohu znížiť šum, zachytiť viac svetla a zvýšiť celkovú kvalitu fotografií, najmä v podmienkach s nízkym osvetlením.

Predbežne známe sú aj vlastnosti displeja. Malo by ísť o 5,99-palcovú obrazovku s rozlíšením FullHD+. Či pôjde o LCD alebo OLED panel nie je zatiaľ známe. Rovnako sa k nám zatiaľ nedostal ani render možného dizajnu.

Príde priamo do Európy

Pocophone F1 tak zrejme doplní už poriadne širokú zostavu Xiaomi smartfónov s procesorom Snapdragon 845. Daný čip v súčasnosti kraľuje na trhu a čínsky výrobca ho využil už pri štvorici iných zariadení. Jeho výkon si môžu vychutnávať používatelia Xiaomi smartfónov v Mi MIX 2S, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition a herného kúsku Xiaomi Black Shark.


Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Pocophone F1 by mal však ako jediný z tohto zoznamu smerovať priamo na európsky (a indický) trh, pričom jeho cena má začínať na 420 € a 460 € za verziu s väčším úložiskom . V hre je údajne aj ešte zmena jeho názvu, čo by vzhľadom na trochu čudné pomenovanie používatelia určite uvítali. Mal by si o takýto Xiaomi európsky telefón záujem?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom