Xiaomi sa v domovskej Číne darí a tak sa začína stále viac orientovať na západ. Pre Európu chystá smartfón Xiaomi Pocophone F1, ktorý by mal byť najdostupnejším smartfónom s procesorom Snapdragon 845.

Xiaomi sa v posledných rokoch rozmáha stále viac a viac. Predajné čísla smartfónov v domácej Číne neustále rastú, a to pomáha gigantovi zamerať svoju pozornosť aj na iné trhy, ako je India či Európa. Napríklad taký Xiaomi Mi A1 bol práve v Európe veľmi obľúbeným modelom a ďaleko nezaostávali ani zariadenia série Redmi a Redmi Note. Xiaomi sa preto rozhodlo pre Európu prichystať jedno milé prekvapenie.

Smartfón s najvýkonnejším procesorom od Qualcommu za lákavú cenu

Podľa najnovších informácií by mal byť smartfón odhalený práve na starom kontinente. Taktiež by malo ísť o naozaj najlacnejší kúsok v Európe, ktorý je poháňaný aktuálne najvýkonnejším procesorom od Qualcommu v podobe čipu Snapdragon 845. Jeho cena by mala podľa známeho leakstera Rolanda Quandta začínať na sume 420€. Tento smartfón budeme údajne poznať pod označením Xiaomi Pocophone F1.

Pocophone F1 nie je len o procesore

Xiaomi má okrem výkonného procesora do modelu Pocophone F1 pribaliť aj 6 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska ROM. Dostupný by mal byť aj model s 6 GB RAM a 128 GB ROM, čo sa ale odzrkadlí aj na cene, ktorá by mala predstavovať 460€. Očakáva sa FullScreen dizajn s displejom, ktorý poskytne rozlíšením 2160 x 1080 pixelov pomerom strán 18:9 a uhlopriečku o veľkosti 5,99 palca. Samozrejme, Xiaomi ešte nič oficiálne nepredstavilo ani nepotvrdilo a preto je zatiaľ potrebné tieto informácie brať s nadhľadom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú