Z čínskej továrne Giga Šanghaj prichádzajú v posledných týždňoch stále lepšie a lepšie správy. Ako nedávno informoval portál Teslarati, automobilka zvyšuje mieru lokalizácie, čím chce zabezpečiť ešte masovejšiu výrobu elektromobilov. To môže znamenať príchod najlacnejšej Tesly Model 2.

Aby mohla Tesla v Šanghaji vyrábať elektromobily v dostatočnom množstve pre naplnenie dopytu domáceho, ale aj medzinárodného trhu, musí rapídne zvýšiť mieru lokalizácie dodávateľov.

NEPREHLIADNI
Najlacnejšia Tesla v histórii je takmer tu. Prvý Model 2 zrejme príde už čoskoro

V továrni Giga Šanghaj sa totiž vyrába drvivá väčšina Modelov 3 a Modelov Y, ktoré mieria na export, napríklad aj k nám do Európy. Čínska Gigafactory ešte nejakú dobu zostane hlavným výrobcom najlacnejších modelov. Minimálne dovtedy, než sa v Európe spustí produkcia v Giga Berlín.

Analytik, ktorý na Twitteri vystupuje pod menom Moneyball, zverejnil informáciu, že do konca tohto roka dosiahne Tesla v Číne minimálne 90 % mieru lokalizácie.

Základ pre ešte masovejšiu výrobu

Vďaka vyššej miere lokalizácie bude môcť Tesla vyrábať viac elektromobilov ešte vyšším tempom. Tieto kroky dokonca môžu smerovať k tomu, že sa automobilka pripravuje na výrobu najlacnejšieho kúsku s cenou do 25 000 dolárov, respektíve 21 000 €.

BoldRide

Tá sa má podľa doterajších informácií vyrábať v takých objemoch, v akých Tesla doposiaľ nevyrábala žiaden elektromobil. Očakáva sa, že zákazníci budú mať o kompaktný Model 2 naozaj veľký záujem a vyrábať by sa mal iba v Číne. Zabezpečiť globálny dopyt bude preto skutočne náročné.

Známy je už aj dodávateľ batérií

Je tomu len pár dní, čo sa na internet dostali nové informácie o príchode najlacnejšej Tesly, ktorú zatiaľ môžeme pracovne nazývať Model 2. Uznávaný leaker totiž prezradil, že prvý prototyp Modelu 2 by sme mohli vidieť ešte tento rok. Čerstvo nadviazaná spolupráca medzi automobilkou BYD a Teslou tomu teda ešte viac naznačuje.

Tesla/WeChat/BYD (úprava redakcie)

Najnovšie správy z čínskych médií hovoria, že domáca automobilka BYD má Tesle dodávať ich unikátne „Blade“ batérie, ktoré sa vyznačujú najmä nízkou cenou. Ako uvádza aj portál Teslarati, dodávky batérií pre Teslu by mali započať už v druhom kvartáli 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú