Pred takmer pol rokom, bol po dlhom čakaní predstavený Essential Phone, za ktorým stál jeden zo stvoriteľov operačného systému Android, Andy Rubin. Ponúkol všetko, čo má správna vlajková loď mať, lenže objavili sa aj problémy.

Napriek vysokokvalitne spracovanej konštrukcii, minimalistickému dizajnu a nadupanému hardvéru, sa Essential Phone veľkej popularity nedostalo. Rozhodne k tomu neprispela ani dostupnosť smartfónu, obmedzená len pre oblasť Severnej Ameriky. Výrobca tak postupne znižuje cenu smerom nadol a napríklad počas akcie Cyber Monday, predával svoje zariadenie za najnižšiu sumu v histórií. Cena 399 dolárov však opäť bola dostupná len pre zákazníkov v USA.

Problémy hneď na začiatku

Aj keď sa jedná o nepochybne úchvatné zariadenie, prvé problémy malo už na začiatku. Jeho predstavenie prebehlo na konci mája, pričom sa jeho dostupnosť avizovala do jedného mesiaca. To sa však nenaplnilo a prvýkrát si ho zákazníci mali možnosť objednať až koncom augusta. Nedodržané sľuby spôsobili následne to, že ľudia stratili trpezlivosť a radšej prešli ku konkurencii. Čísla hovoria jasne, koncom septembra ho malo mať len 5000 ľudí. Výrobca sa následne snažil nových zákazníkov prilákať znížením ceny z 699 dolárov na 499 dolárov.

Nenechaj si ujsť!
Smartfón od tvorcu Androidu ukázal všetky úchvatné detaily. Toto je Essential Phone, ktorý má byť najlepším na svete

Okrem nedodržania termínov, spoločnosťou otriasla aj žaloba od výrobcu príslušenstva Spigen. Tá totižto vyrába powerbanky s názvom Essential a tento názov mala registrovaný ako ochrannú známku. Navyše zo spoločnosti odišlo niekoľko vedúcich pracovníkov a riaditeľov. Aj prezentovaná modularita smartfónu sa ukázala len ako prázdne slová. Za pol roka, odkedy je smartfón dostupný, nebolo vydané žiadne ďalšie príslušenstvo, okrem 360° kamery, no tú vyrobila samotná spoločnosť.

Vďaka všetkým týmto problém je tak veľmi pravdepodobné, že ďalšieho smartfónu od Rubina sa už nedočkáme. Je to veľká škoda, pretože Essential bolo predurčené k oveľa väčšiemu úspechu, než aký sa mu dostalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom