Možno si už počul nejaké informácie o tom, že Andy Rubin, jeden zo stvoriteľov operačného systému Android, začal pracovať na novom ambicióznom projekte. Ten bol dlhý čas zahalený rúškom tajomstva, avšak dnes sa nám konečne oficiálne odhaľuje.

Zrejme ťa neprekvapí, že sa tento projekt týka smartfónu, a to nie len takého hocijakého. Andy Rubin totižto vložil všetko zo svojho majstrovstva do smartfónu s konštrukciou vyrobenou z titánu a keramického skla, ktorý doslova vyráža dych. Nesie jednoduchý názov Essential a okrem vysokokvalitne spracovanej konštrukcie zaujme hlavne pohľadným minimalistickým dizajnom. Ten je na prednej strane umocnený veľkým 5,71-palcovým QHD displejom (2560 x 1312 pixelov), ktorý disponuje netradičným pomerom strán 19:10. Okrem toho, že sa jedná o vysokokvalitný LTPS panel sa vôkol neho nenachádzajú takmer žiadne rámiky.

Essentialzdroj fotografie: Essential

Vďaka tomu ti tak predná strana môže trochu pripomínať Xiaomi Mi MIX, no po rozsvietení displejov na týchto dvoch smartfónoch by si hneď našiel zásadný rozdiel. Essential má totižto diametrálne odlišne vyriešené umiestnenie predného selfie snímača s rozlíšením 8 MPx, clonou f/2.2 a schopnosťou zaznamenávania 4K videa, ktorý sa dostal do zaujímavého výbežku na vrchnej strane zobrazovacieho panela. Displej je tak v tejto časti prerušený.

Keď už je reč o prednom fotoaparáte, za zmienku určite stojí aj ten zadný. Je duálny, ponúka 13 MPx rozlíšenie, clonu f/1.85, fázové zaostrovanie, ako aj infračervené zaostrovanie. Snímače sú riešené podobne ako u vlajkových smartfónov od spoločnosti Huawei, keďže jeden z nich sníma RGB farebnú paletu, zatiaľ čo ten druhý slúži na zachytávanie čiernobielych odtieňov.


zdroj fotografie: Essential

Nemalé prekvapenia sa skrývajú aj v útrobách titánového tela, ktoré chráni 8-jadrový Snapdragon 835. Tomu dopomáhajú tiež 4 GB RAM pamäte, 128 GB interné úložisko a grafický akcelerátor Adreno 540. Toto všetko je napájané batériou o veľkosti 3040 mAh, ktorú je možné dobiť skrz USB Type-C konektor. Tento zaujímavý smartfón tiež disponuje štvoricou mikrofónov, ktoré sa postarajú o vysokú kvalitu nahrávaného zvuku či telefonického hovoru. Postupne sa však dostáva k najprekvapivejšej vlastnosti celého tohto zariadenia, ktorou je modularita.

Essentialzdroj fotografie: Essential

Tú dosiahol výrobca vďaka vďaka dvom zaujímavým pinom na zadnej strane smartfónu, ku ktorým je možné jednoduchým spôsobom pripnúť prídavné komponenty. Teda presnejšie komponent. K smartfónu Essential sa dá totiž dokúpiť aj 360° kamera, ktorá sa pomocou zmienených pinov s týmto telefónom spáruje. Následne je tak možné natáčať 360° video priamo smartfónom. Je celkom možné, že sa ponuka takýchto prídavných komponentov bude časom rozširovať. Čerešničkou na torte je systém, ktorým sa stal, samozrejme, Android a potešiť ťa môže aj správa o plnej podpore našich LTE sietí. Menšou nevýhodou pre niekoho môže byť absencia 3,5 mm audio jacku, no v balení nájdeš redukciu z USB Type-C na tento čoraz viac miznúci konektor.

Predaj tohto lákavého zariadenia začína už dnes, a to za cenu 699 dolárov, čo je zhruba 625 €. Verzia s 360-stupňonovou kamerou bola nacenená na 750 dolárov, teda necelých 675 €. Ak máš o Essential záujem, rezervovať si ho môžeš na tejto stránke.


zdroj fotografií: Essential

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom