Dňa 21. júla sa v Lausanne vo Švajčiarsku uskutoční fórum organizované Medzinárodným olympijským výborom. Cieľom fóra bude diskusia o zaradení eŠportov medzi plnohodnotné olympijské športy.

Vynikajúca správa pre všetkých profesionálnych hráčov, ale aj ľudí zainteresovaných do Pro Gamingu. Obrovský vzostup popularity a úrovne eŠportov si všimli aj vyššie postavení ľudia v Medzinárodnom olympijskom výbore. Tvrdia, že na diskusiu sa nesmierne tešia a veria, že spolu s ľuďmi pohybujúcimi sa v oblasti eŠportov nájdu nejakú spoločnú cestu, ktorá by mohla pomôcť ProGamingu dostať sa až medzi olympijské športy.

Platforma Twitch ako stredobod diskusie

Rozhodne najväčším ťahúňom toho, že sa vôbec eŠport ako taký dostal medzi ľudí, je platforma Twitch. Na fóre v Lausanne sa preto bude vo veľkom rozoberať aj táto populárna streamovacia služba, kde masy ľudí sledujú profesionálne zápasy. Taktiež sa bude v značnej miere hovoriť aj o rodovej nezávislosti, či o tom, ako vyzerá bežný deň profesionálneho hráča. Tém na prvom olympijskom fóre o eŠportoch bude rozhodne viac než dosť.

Názory ľudí sú však zmiešane. Jedna strana by eŠporty rada videla na rovnakej úrovni ako napríklad atletika, futbal a podobne. Druhá strana zasa zdieľa názor, že eŠport by mal tvoriť samostatnú kategóriu, ktorá sa nikdy nemôže porovnávať s vyššie spomínanými športami. To, ako bude vyzerať spojenie bežných športov s tými elektronickými, budeme mať možnosť vidieť už tento rok na 18. ázijských hrách. Ak toto spojenie bude fungovať, tak eŠporty budú na 19. ázijských hrách v roku 2022 povýšené na plnohodnotnú medailovú disciplínu, čo by im rozhodne pomohlo na ceste stať sa olympijským športom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom