Za takzvanou obchodnou vojnou medzi spoločnosťou Huawei a administratívou Donalda Trumpa stojí pridanie čínskej spoločnosti na čiernu listinu, čo znamená zákaz obchodovania s americkými firmami a používanie doterajších technológií či softvéru. Situácia priniesla množstvo problémov a nepríjemností, ktoré Huawei zasiahnu, no Čína má viacero plánov ako sa s celou situáciou popasovať.

Nakoľko sa platnosť súčasného zákazu vzťahuje napríklad aj na Android či Windows, Huawei by sa mohol ocitnúť bez operačného systému pre svoje smartfóny a notebooky. To spoločnosť samozrejme nemôže dopustiť a riešením je preto vlastný mobilný operačný systém, na ktorom už usilovne pracuje. Najnovšie informácie, ktoré prináša Techradar, ale hovoria o ďalšom vlastnom operačnom systéme Číny, ktorý bude využívať priamo čínska armáda.

Najvyššie možné zabezpečenie

Práve to je hlavným cieľom nového operačného systému, aby americká vláda nebola schopná dostať sa k armádnym zariadeniam a zistiť určitý druh informácií. K tomuto kroku sa odhodlala čínska vláda kvôli eskalujúcej obchodnej vojne a výsledkom bude odstrihnutie sa od amerického Microsoftu v prospech vývoja vlastného systému.

Nenechaj si ujsť
Na obchodnú vojnu doplatili už aj priamo zamestnanci Huawei

Tieto informácie sa prvýkrát objavili vo vojenskom časopise Kanwa Asian Defense. Celý projekt, ktorý okrem iného zahŕňa aj modernizáciu a posilnenie kybernetických technológií, bude podriadený priamo Ústrednému výboru Komunistickej strany Číny a za jeho realizáciu bude zodpovedná novovytvorená skupina Internet Security Information Leadership Group.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom