CEO spoločnosti Volkswagen Group, Herbert Dies, tvrdí, že éra klasických výrobcov automobilov končí. Nemecká automobilka podľa neho potrebuje urgentné reformy, pokiaľ nechce skončiť ako Nokia, informuje Reuters.

Éra tradičných automobiliek je u konca

Volkswagen má jeden z najambicióznejších plánov na výrobu a predaj elektromobilov v odvetví. Spoločnosť plánuje do roku 2028 vyrobiť až 22 miliónov elektrických vozidiel, pričom by mala ponúkať až 70 rôznych modelov. Podľa generálneho riaditeľa, Herberta Diessa, to však stále nie je dostatočné.

Na štvrtkovom zasadnutí správnej rady Volkswagenu predostrel vyšším manažérom spoločnosti zásadné otázky. „Otázka znie: Sme dostatočne rýchli? Pokiaľ budeme pokračovať súčasnou rýchlosťou, bude to veľmi ťažké. Éra tradičných výrobcov automobilov je u konca.“, povedal Diess.

Automobilka chce svoju trhovú hodnotu zo súčasných 91 miliárd € zvýšiť až na 200 miliárd €, pričom dosiahnuť to plánuje vylepšením svojich aktív, znižovaním nákladov a prechodom na nové technológie, ako sú napríklad pripojené automobily.

S cieľom urýchliť programy týkajúce sa elektrických a autonómnych vozidiel chce Volkswagen znížiť zdroje určené na vodíkové palivové články, píše Electrek. Podľa Diessa totiž ešte nebude táto technológia najbližších 10 rokov konkurencieschopná elektromobilom.

Zobraziť celú galériu (2)
Koncept budúcej série elektromobilov Volkswagen ID. / Zdroj: VW

Analytici zo spoločnosti Wood Mackenzie však tvrdia, že Volkswagen svoj cieľ do roku 2028 nedosiahne. Aautomobilka sa však podľa nich aj pri 14 miliónoch predaných elektromobilov stane do konca desaťročia najväčším výrobcom elektrických vozidiel na svete, pričom jej zastúpenie na trhu bude až na úrovni 27 %.

S predstavovaním nových, prelomových elektromobilov Volkswagen začal už minulý rok, pričom v septembri sme boli svedkami odhalenia modelu ID.3, ktoré chce okrem moderných technológií prilákať aj inými aspektami, vrátane ceny.

Zobraziť celú galériu (2)
Volkswagen ID.3 / Zdroj: VW

Nemecký výrobca tiež minulý týždeň oznámil vytvorenie spoločnosti VW Autonomy, ktorá bude dohliadať na programy vývoja autonómnych vozidiel. Elektrický van ID Buzz má byť prvým vozidlom automobilky, ktoré je vybavené autonómnymi funkciami 4. úrovne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom