Netflix má už niekoľko mesiacov v rukách očakávanú odbočku obľúbeného historického seriálu Vikingovia, ktorá ponesie názov Valhalla. Na zasadenie, počet epizód a očakávaný dátum vydania prvej epizódy sa pozrel portál What’s on Netflix.

Aj keď pôvodní Vikingovia vznikli pod krídlami History Channel, očakávaný spin-off vyjde výhradne s označením Netflix Original. Očakávaná historická dráma z hlavy Michaela Hirsta a za pomoci spisovateľského umu Jeb Stuarta sa pozrie 100 rokov za udalosti pôvodného seriálu.

Podobne ako pôvodní Vikingovia, aj Valhalla sa nebude báť striedať prvky násilia, spoločenských konfliktov a politickej situácie v anglickom kráľovstve. Odrazovým mostíkom prvej série je smrť kráľa Eduarda Vyznávača, po ktorého tróne túžia taja panovníci, nenávratne deformujúci budúcnosť Anglicka.

Aj v prípade príbehovej odbočky sa bude dbať na kľúčové historické momenty, ktoré však ani v pôvodom seriáli nenasledovali dogmaticky dejiny. Každopádne sa spoliehame na talenty v Netflixe, ktoré určite dokážu pretaviť anglické dejiny do zábavnej formy bez toho, aby sa tragicky odklonili od aplikovanej histórie.

Produkcia prvej série Vikings: Valhalla mala pôvodne začať v apríli, no kvôli situácii s koronavírusom sa začiatok natáčania preložil na august. Dátum vydania momentálne známy nie je, no pri zohľadnení posunutého začiatku produkcie a zvážení postprodukčných prác môžeme historickú drámu očakávať najskôr koncom budúceho roka.

Nenechaj si ujsť
Netflix a Ubisoft si podali ruky na dva nové projekty podľa slávnych herných sérií

Neskoršiemu termínu rozhodne nahráva aj fakt, že zatiaľ nebola predstavená žiadna tvár z hereckého osadenstva. Netflix v prípade Vikings: Valhalla dostal zelenú na 24 epizód. Keďže pôvodný seriál rozdeľuje série na dve časti, vzhľadom na veľký počet epizód možno očakávať rovnaký prístup aj v prípade spin-offu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom