Historický dramatický seriál Vikingovia si od marca 2013, kedy vyšla jeho prvá epizóza, získal srdcia mnohých fanúšikov. Akoby aj nie, veď mnoho ľudí má rado históriu a tento seriál sa vôbec netají tým, že hojne čerpá z historických prameňov. Jeho šiesta séria mala premiéru už začiatkom decembra, avšak zatiaľ nie je na Netflixe. To sa však zmení už vo štvrtok, 6. februára, informovala na Facebooku stránka Netlix CZ + SK Fans.

Kanadsko-írsky seriál napísal a produkoval Michael Hirst pre kanadskú televíziu History. Tvorca sa inšpiroval legendou o Ragnarovi Lothbrokovi, ambicióznom náčelníkovi Vikingov. Hlavný hrdina, okrem iného aj priamy potomok boha Odina, túžil prekročiť oceán a získať pre svoj kmeň nový svet bohatstva a pôdy.

Seriál sa v piatich sériach venoval rozhodnutiam, bitkám a bojom o život s náročnými podmienkami chladného severu legendárneho Ragnara a neskôr jeho synov.

Vikingové přicházejí, šestá řada dorazí na Netflix už 6. února. 😍

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Freitag, 24. Januar 2020

V šiestej sérii sa viacerí Vikingovia vydajú do neprebádaných častí sveta. Okrem Flokiho, aj Ivar sa vychystá na cestu do Ruska a Ubbe plánuje výpravu na Island, uvádza ComingSoon.

Screenshot/YouTube

Šiesta séria, ktorej príchod bol avizovaný už dva roky pred premiérou, bola označená ako finálna séria tohto historicko-dramatického kúsku. S každým koncom však vždy prichádza čosi nové, a tak Netflix pripravuje pre fanúšikov severských Vikingov sľubné pokračovanie – spin-off Vikings: Valhalla. Informáciu priniesol portál Deadline. Údajne sa má odohrávať približne 100 rokov po udalostiach šiestej série, ktorú si už o dva týždne môžeš pozrieť na Netflixe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom