Filantrop, miliardár a vizionár v jednej osobe. Elon Musk je veľmi dobre známy po celom svete. Len na sociálnej sieti Twitter sleduje jeho aktivitu takmer 8 miliónov ľudí. Najnovšie však s jedným z nich uzavrel zaujímavú stávku, ktorá jeho a zároveň aj jeho spoločnosť môže vyjsť poriadne draho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samotná stávka sa týka pomoci Južnej Austrálii, ktorá sa už dlhšiu dobu potýka s nepríjemnými výpadkami elektrickej energie. Tieto výpadky sa však za posledných 6 mesiacov značne znásobili zjavne kvôli vysokým horúčavám, ktoré v tejto krajine panujú. Ten posledný sa odohral začiatkom februára, kedy boli všetci obyvatelia tohto štátu vystavený teplote 40°C, a to bez akejkoľvek klimatizácie. Jedným z riešení tohto nepríjemného problému by mohla byť výstavba farmy, na ktorej by bolo umiestnených niekoľko vysokokapacitných batérií.

Austrálska vláda sa tak s prosbou o výstavbu takejto farmy obrátila na spoločnosť Tesla, ktorá má s podobnými projektmi bohaté skúsenosti. Elon Musk tak neváhal ani chvíľu a na prosby austrálskeho ľudu reagoval takmer okamžite. Aby toho nebolo málo, v odpovedi na otázku jedného z nich sa dokonca zaviazal, že ak túto farmu jeho spoločnosť nestihne dokončiť do 100 dní, vláda za jej výstavbu nebude musieť zaplatiť jediný cent. Táto otázka nepochádzala od obyčajného občana tohto štátu, ale od muža menom Mike Cannon-Brooks, ktorý je zakladateľom známej softvérovej spoločnosti Atlassian. Ten sa má na výstavbe tejto farmy podieľať taktiež finančne.
zdroj fotografie: DesignBoom

Nenechaj si ujsť
Najnovšia solárna farma Tesly na jednom z Havajských ostrovov dosahuje obrovské rozmery a výkon

Pravdou je, že výstavba za takýto obmedzený čas nebude vôbec jednoduchá. Je totižto celkom možné, že si týmto príspevkom obľúbený vizionár poriadne zavaril. Hoci sa v minulosti jeho spoločnosti podarilo už za 90 dní postaviť takúto farmu v americkej Kalifornii, stále sa jedná o zložitý proces výstavby, ktorý budú navyše ohrozovať vysoké horúčavy. Priaznivo nevyznieva ani fakt, že táto spomínaná Kalifornská farma bola o pätinu menšia ako tá, ktorú spoločnosť Tesla plánuje vybudovať v Austrálii.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]