Šialený pick-up Cybertruck od automobilky Tesla príde na trh s väčším množstvom výbavy a schopností, než sa pôvodne očakávalo. Musk totiž potvrdil, že toto oceľové monštrum vybavia podobnou technológiou, akú má aj nový elektrický Hummer, informuje portál Electrek.

Tesla reaguje na kroky konkurencie, nechce zaostať

Svoj elektrický pick-up vybavila štvorkolesovým zatáčaním aj automobilka GMC. Teraz, o niekoľko mesiacov neskôr, reaguje Tesla vlastnou verziou tejto technológie a Musk tvrdí, že ňou vybavia svoj nový Cybertruck.

Piatkové popoludnie je pre Muska zväčša časom stráveným v dizajnérskom štúdiu Tesly a na Twitteri sa preto podelil o nové informácie. Okrem natáčania všetkých kolies pre zvládanie úzkych zákrut či dosiahnutie vysokej agilnosti tiež potvrdil, že sa Cybertruck nebude takmer vôbec líšiť od toho, čo predstavili.

V porovnaní s 1 000-koňovým Hummerom má ale Cybertruck jednu veľkú výhodu, aspoň u nás, na jeho riadenie ti postačí vodičský preukaz skupiny B. Hummer EV však váži až 4,1 tony a za jeho volant si u nás hocikto nesadne.

Produkcia začne čoskoro, Tesla si razí cestu aj v EÚ

Cybertruck začne Muskova automobilka vyrábať, aspoň podľa plánov, už koncom tohto roka v továrni Giga Texas s rozlohou 10 km2, ktorú začala budovať v roku 2020. Okrem pick-upu z nerezovej ocele má produkovať aj kamión Semi či Model 3 a Model Y.

Tesla

Výroba týchto modelov ale neostane len v USA či v Číne, Tesla totiž buduje svoju prvú európsku továreň v Berlíne. Giga Berlin má začať s produkciou taktiež koncom tohto roka a jej cieľom je výroba batérií, elektromotorov a Modelu Y.

Práve v prípade Modelu Y chce spoločnosť využiť špeciálne obrovské lisy, vďaka ktorým sa má skladať celá karoséria z jediného kusu. Takáto technológia má potenciál drasticky zvýšiť pevnosť celej štruktúry a znížiť jej hmotnosť.

Tesla

Výška investície do berlínskej fabriky dosahuje až 5,8 miliardy €, počas výstavby sa ale stretla s mnohými problémami. Kým spoločnosť sa sťažovala na nemeckú byrokraciu brániacu napĺňaniu vlastných klimatických cieľov, proti výstavbe bojovalo a doteraz bojuje niekoľko environmentálnych skupín a proti povoleniu na stavbu podali námietku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom