Elon Musk sa opäť postaral o turbulencie vo svete kryptomien. Ako upozorňuje Bloomberg, excentrický miliardár na svojom Twitteri len pred pár chvíľami potvrdil, že spoločnosť Tesla bude akceptovať aj platbu v dogecoinoch.

Zatiaľ sa tak udeje v testovacej prevádzke a za dogecoin bude možné zakúpiť darčekové predmety a doplnky. Tých spoločnosť ponúka hneď niekoľko – od oblečenia či zmenšených modelov automobilov až po doplnkové príslušenstvo.

https://twitter.com/elonmusk/status/1470703708677840896?

Prudké posilnenie

Musk síce nespresnil, čo konkrétne bude za token možné kúpiť, reakcia trhu však bola okamžitá a za pár chvíľ cena dogecoinu vystrelila o 33 %.

Aktuálne sa token obchoduje za cenu 0,20 USD, stúpla aj jeho trhová kapitalizácia, ktorá v čase písania článku presiahla 26 miliárd dolárov (17,69 miliardy eur). Musk patrí k dlhodobým podporovateľom dogecoinu. Na svojom Twitteri so 66-miliónmi sledovateľov známy miliardár o „psej kryptomene“ píše pravidelne, dogecoin viackrát označil ako kryptomenu pre ľudí.

Len v apríli tohto roka napríklad Musk nechal fanúšikov na Twitteri hlasovať, či by spoločnosť Tesla mala akceptovať dogecoin ako oficiálne platidlo.

Ako píše Reuters, len za prvých 12 hodín sa do hlasovania zapojilo viac než 3,3 milióna jeho sledovateľov, 80 % z nich kryptomenu jasne podporilo. Celkové hlasovanie sa skončilo jednoznačne v prospech kryptomeny.

Cena dogecoinu, ktorý pôvodne začal ako vtip, od uvedenia na trh predovšetkým vďaka Muskovi vyskočila už o viac než 5 000 %. Odborníci však pred investíciami do dogecoinu viackrát varovali – kryptomena totiž doposiaľ nemala žiadne reálne využitie, čo sa vďaka Muskovi teraz môže zmeniť.

Prudké posilnenie ceny dogecoinu je zároveň na súčasnom trhu s kryptomenami ojedinelé. Posledné týždne na trhu prevláda skôr opatrnosť a po prekonaní historicky najvyšších hodnôt v októbri začali mnohé z nich zažívať veľké pády, ktoré zrazili cenu aj o desiatky percent.

Dôvodom prepadu i ďalšieho možného vývoja na trhu kryptomien sa venujeme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú