November sa pre kryptomeny neniesol v najlepšom duchu. Po prekonaní historicky najvyšších hodnôt začiatkom minulého mesiaca začali mnohé z nich zažívať veľké pády, ktoré zrazili cenu aj o desiatky percent. Cenové poklesy prichádzali v priebehu minulého mesiaca hneď niekoľko týždňov po sebe, čo na trhu spôsobilo veľkú paniku a strach.

Sociálne siete začali zaplavovať správy o „výpredaji“ alebo tzv. „medveďom“ trhu, do ktorého údajne kryptomenový trh smeruje. Pozitívne správy striedajú negatívne a na mnohých investorov tento trh hrá perfektnú psychologickú hru, ktorá otestuje nervy aj tých najlepších.

Je to však skutočne tak? Uberá sa bitcoin, rovnako ako medvede, na dlhší odpočinok? Odborník zo spoločnosti Fumbi nám prezradil, akým smerom sa môže kryptotrh uberať v najbližšom období a čo to môže pre investorov znamenať.

Kryptotrh (znova) zažíva krušné časy

Nie je to vôbec dávno, čo médiá zaplavovali správy o rýchlom raste bitcoinu, ktorý v novembri dosiahol už druhýkrát historicky najvyššiu hodnotu v tomto roku. Po jarnom výstupe ceny na úroveň takmer 65-tisíc dolárov sa najväčšia kryptomena vyšvihla začiatkom novembra ešte vyššie a atakovala hranicu 70-tisíc dolárov.

Veľký ošiaľ však netrval dlho a od novembra zažíva celý trh krušné časy.

Freepik

Veľký pád zažil bitcoin aj začiatkom decembra, kedy sa v priebehu pár hodín v noci z 3. na 4. decembra jeho cena prepadla na najnižšiu hodnotu za posledné mesiace. Bitcoin vtedy stratil zhruba 15-tisíc dolárov, čo vyvolalo veľké obavy a celý trh ostal po posledných udalostiach naladený veľmi negatívne.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú