Už je to nejaký čas, odkedy Elon Musk potvrdil, že nová Tesla Roadster ponúkne balíček SpaceX, vďaka ktorému sa na automobile objavia trysky. 

Nová Tesla Roadster 2 bola ohlásená ešte v roku 2017, no už vtedy svojimi parametrami vzbudzovala mnoho rešpektu. Elon Musk vtedy potvrdil, že vozidlo bude schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 1,9 sekundy, pričom ponúkne takmer 1000 km dojazd.

Už tieto šialené parametre sú však iba základné a vylepšené verzie majú byť ešte oveľa šialenejšie. Ako informuje portál Electrek, príkladom môže byť voliteľný balíček SpaceX, ktorý do vozidla prinesie trysky so studeným vzduchom.

Raketové trysky budú ukryté pod ŠPZ-tkou!

Tieto trysky budú predstavovať akési malé raketové pohony určené pre dramatické zrýchlenie, zlepšenie zatáčania a brzdenia. Vieme, že balíček SpaceX si za svoju daň vezme zadný rad sedadiel, pretože potrebuje priestor pre vzduchovú nádrž a kompresor. Ako budú trysky umiestnené na vozidle, nevieme, no Musk načrtol, že jedna z nich bude umiestnená na zadnej strane pod ŠPZ-kou. Určite to však nebude niečo tak šialené, ako tento koncept Tesly Roadster inšpirovaný filmom „Návrat do budúcnosti“.

Vozidlo bolo v čase predstavenia určené pre príchod na trh v roku 2020. Zdá sa, že Tesla čas nemusí dodržať, nakoľko sa Elon vyjadril, že Roadster je pre automobilku dezertom a nie je aktuálne prioritou. Aj napriek tomu však Tesla už aktuálne príma rezervácie na základnú verziu so sumou 200 000 $ a depozitom 50 000 $. Pre verziu Founders Series pritom suma stúpa už na 250 000 $ s depozitom 250 000 $. Koľko si Tesla za balíček SpaceX vypýta však zatiaľ nevieme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom