Výročná schôdza akcionárov Tesly nám okrem „úsmevných“ momentov toho, ako chce Elon Musk zostrojiť auto, ktoré sa mení na ponorku, priniesla aj odpovede na niektoré dôležitejšie otázky. Jednou z nich je aj vývoj tretej generácie ich solárnej strešnej krytiny.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Elon Musk na tomto stretnutí jednoznačne povedal, že nová generácia solárnej strechy od Tesly bude lacnejšia a efektívnejšia, ako tie predchádzajúce, píše portál Interesting Engineering. Taktiež sa vyjadril k tomu, prečo je uvedenie novej generácie strechy na trh také oneskorené. Podľa jeho slov je veľmi ťažké vytvoriť dobre vyzerajúcu, lacnú a hlavne funkčnú strešnú krytinu, ktorá navyše dokáže vyrábať elektrinu minimálne 30 rokov.

Cena porovnateľná s bežnou krytinou

Zatiaľ čo prvé dve generácie solárnej strechy boli veľmi drahé a v podstate nepredajné, tretia generácia má byť podľa Muskových slov cenovo zrovnateľná s klasickou prémiovejšou škridlou. Navyše táto strecha dokáže do budúcna ušetriť tisícky eur na účtoch za elektrinu. Na portáli Electrek sa objavilo celkom zaujímavé porovnanie staršej generácie solárnej strechy od Tesly a klasickej strechy, na ktorej sú namontované solárne panely.

Nenechaj si ujsť
Tesla odhalila novú generáciu solárnych panelov. Strechy domov budú elegantnejšie ako kedykoľvek predtým

Aj keď samostatná obyčajná krytina je v porovnaní s tou od Tesly staršej generácie takmer o polovicu lacnejšia, pri namontovaní solárnych panelov, ktoré dokážu vyrobiť rovnaké množstvo energie, sa cena celej strechy navýši zhruba o 2000 €. Druhou vecou je vzhľad domu, ktorý pri použití krytiny od Tesly vyzerá omnoho lepšie. Z toho jednoducho vychádza, že ak človek nechce byť závislý na energii z verejnej siete, stále sa mu viac oplatí variant Tesly, ako bežnejšie dostupné riešenia v podobe solárnych panelov.