Kritici sa v poslednom období radi obúvajú do nelichotivej situácie, v ktorej sa nachádza najväčší americký výrobca elektromobilov. Elon Musk však v Teslu verí natoľko, že opäť kúpil akcie spoločnosti, avšak ešte predtým zredukoval celkový stav zamestnancov.

Finančná situácia Tesle aktuálne príliš nepraje a k tomu všetkému sa pridávajú aj stále pretrvávajúce problémy s výrobou Modelu 3. Spoločnosť sa však snaží dosiahnuť stanovené produkčné čísla, no zatiaľ sa jej to príliš nedarí. CEO Tesly sa nevzdáva a verí v sľubnú budúcnosť svojej automobilky.

Muskov strategický ťah

Aby presvedčil okolie o svojej vízii, kúpil podľa burzovej komisie akcie Tesly v hodnote 25 miliónov dolárov. Celkovo išlo o 72 500 akcií, ktoré sa pripočítali k zvyšným akciám spoločnosti vo vlastníctve Elona Muska. Jemu tak dohromady patrí až 34 miliónov akcií Tesly. V utorok však stihol poslať svojim zamestnancom e-mail, v ktorom im oznámil, že plánuje prepustiť 9 % z nich. Ešte v ten istý a aj nasledujúci deň už kúpil akcie Tesly. Týmto konaním chcel Elon Musk zrejme všetkých presvedčiť, že verí v túto spoločnosť.

Nenechaj si ujsť
Tesla bojuje s financiami. Ak nezačne predávať drahšie autá, začne mať poriadny problém

Napriek všetkým snahám však z výrobnej linky stále neschádza také množstvo elektrického Modelu 3, aké by si Musk prial. Stále pretrváva snaha tento cieľ dosiahnuť. On sám však nekupoval akcie svojej spoločnosti poprvýkrát. Urobil tak už v minulosti, kedy za 10 miliónov dolárov minutých na akcie chcel ostatným dokázať, že Tesla je stále „nažive“. Jeho snaha ale môže tkvieť aj v bonusových akciách, ktoré budú Muskovi pripísané vždy, keď spoločnosť dosiahne nejaký míľnik. Podľa odhadov by malo ísť o akcie na najbližších 10 rokov v celkovej sume až 2,6 miliardy dolárov.

Všetko môže ešte dobre dopadnúť

Elon Musk sa však snaží svoju Teslu zachrániť za každú cenu, k čomu mu môže dopomôcť aj nový nákladiak Tesla Semi. Záujem o tento čiste elektrický kamión už prejavili desiatky významných zákazníkov, ktorí si predobjednali stovky kusov a zložili za ne aj zálohy. Ostáva tak len dúfať, že sa Tesle podarí naplniť svoje plány a vymotať sa zo „začarovaného“ kruhu, do ktorého ju dostal Model 3. Problémy s produkciou tohto kúsku mali na spoločnosť značný dopad. Kvôli nespokojnosti dokonca začali zákazníci vo veľkom rušiť objednávky na Model 3, no CEO Tesly sa tým príliš netrápi. Verí, že všetko dobre dopadne, čoho dôkazom je aj jeho posledný nákup akcií spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom