Elon Musk je známy tým, že obľubuje predovšetkým sociálnu sieť Twitter. Na nej je veľmi aktívny, no často vedie konverzácie aj s inými používateľmi a reaguje na spoločenské dianie. Jeho najnovšia aktivita prezradila ďalšie zaujímavé informácie.

Viackrát sme mali možnosť presvedčiť sa o tom, že jeho nápady sú niekedy priam nereálne. Spomeňme si napríklad na nedávne vyhlásenie o vytvorení gigantického bojového anime robota či ďalšie bláznivé nápady. Možno aj vďaka týmto nápadom, odvahe a otvorenosti je Tesla takto úspešná. Pred pár hodinami CEO spoločnosti na sociálnej sieti potvrdil, že je otvorený spolupráci s Mercedes-Benz.

Prečítajte si tiež!
Elon Musk tlačí na pílu a vyzýva všetkých zamestnancov. Má nový cieľ produkcie pre Model 3

Elektrická dodávka

Celá situácia vznikla na základe uverejnenej fotky na Twitteri. Autorom fotky je žena, ktorá dostala defekt a odfotila si Tesla automobil, ktorý jej do 40 minút prišiel defekt opraviť. Pod tweetom sa objavil príspevok, v ktorom používateľ komentoval fotku slovami ‚‚mali by ste sa hanbiť, že Tesla nemá vlastnú elektrickú dodávku‘‘.  Muskova odpoveď na seba nenechala dlho čakať a zmienil v nej, že potenciálna spolupráca na elektrickej dodávke s Daimler, materskou spoločnosťou Mercedes-Benz, by bola viac než zaujímavá.

V zápätí sa objavilo množstvo komentárov, na ktoré Musk reagoval slovami, že osloví spoločnosť Daimler, aby diskutoval o možnej spolupráci na elektrickej verzii vozu Sprinter. Generálny riaditeľ spoločnosti už v októbri poznamenal, že v budúcnosti nevylučujú ani spoluprácu s Teslou. Svoju prvú elektrickú verziu dodávky Sprinter však plánujú predstaviť už v budúcom roku a jej dojazd bude predstavovať vyše 90 míľ.

Plány vyrábať elektrickú dodávku oznámila pred pár rokmi aj Tesla. Komplikácie však nastali pri výrobe automobilu Tesla Model 3 a realizácia elektrickej dodávky sa tak posunula na vedľajšiu koľaj. V súčasnosti sa najväčšie úsilie spoločnosti sústreďuje na dlho sľubovaný Model Y. Ten by sa mal dočkať predstavenia už začiatkom budúceho roku. Hneď po ňom by sa mali začať realizovať plány ohľadom elektrickej dodávky, možno aj v spolupráci so spoločnosťou Daimler.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom